Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Przemyscy szczypiorniści bez szans w Końskich
Niezła postawa przez 30 minut to zbyt mało, aby myśleć o wywalczeniu punktów na tak trudnym terenie jak ten w Końskich. Przemyscy szczypiorniści w II połowie dzisiejszego (19 marca br.) meczu byli zdecydowanie słabsi od coraz lepiej spisujących się w lidze zawodników KSSPR-u i zasłużenie przegrali ważne spotkanie różnicą 6 bramek – 39:33 (18:16).
W akcji obrotowy SRS Czuwaju Przemyśl Maciej Kubisztal (z piłką).

Podopieczni Michała Przybylskiego jak oka w głowie pilnowali atutu własnego parkietu. Co prawda w I połowie mecz był bardzo wyrównany, bo goście potrafili jeszcze robić użytek z kombinacyjnej gry, niezłej koncentracji i skuteczności, ale nade wszystko korzystać z błędów rywala. Przez 30 minut trwała ostra wymiana ciosów, z której zwycięsko na przerwę zeszli jednak gospodarze. Po kwadransie gry był remis 9:9. W końcowych fragmentach I połowy miejscowi zaczęli grać znacznie lepiej, trafili czterokrotnie wobec jednej bramki przemyślan.
W miarę równo, ale przy niewielkiej bramkowej przewadze koniecczan, było przez 10 minut II części. Potem jednak z minuty na minutę coraz bardziej uwidaczniała się przewaga miejscowych. Sumiennie budowali przewagę bramkową, która na 15 minut przed końcem wynosiła 5 trafień – 26:21. W końcówce przemyślanie zupełnie odpuścili w defensywie, dając sobie rzucić prawie 40 bramek. Sami zdobyli aż 33 i to na wyjeździe, a mimo to nie było żadnej dyskusji, kto w tym pojedynku był drużyną lepszą i kto zasłużył na komplet punktów.