Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
SRS Czuwaj krok od niespodzianki w Oławie
SRS Czuwaj niesłychanie ambitnie walczył dzisiejszego (27 lutego br.) popołudnia na wyjeździe z wyżej notowanym rywalem, przez długie fragmenty spotkania on rządził na parkiecie, ale w ostatecznym rozrachunku poniósł niezasłużoną jednobramkową porażkę 30:29 (14:12).
Niewiele brakowało, aby Paweł Puszkarski (z piłką) wspólnie z kolegami wywieźli bezcenny komplet punktów z Oławy.

Początek spotkania należał do przemyślan, którzy w 10. min wygrywali 5:6. Potem jednak faworyzowana ekipa Moto-Jelcza przejęła inicjatywę, ale nie była w stanie przełamać oporu czuwajowców. Najwyżej prowadzili w 22. min, kiedy było 11:8. Na przerwę zespoły schodziły przy 2-bramkowej przewadze miejscowych.
Przez całą II połowę na parkiecie dominowali przemyślanie. Grali odważnie, nieźle w defensywie i pomysłowo w ataku. Dobrze spisywali się bramkarze. Goście solidnie korzystali z niemrawej postawy rywala. Już w 35. min doprowadzili do remisu 15:15, by 5 minut później objąć prowadzenie 16:18. To najwyższe było na kwadrans przed końcem, bo różnica wynosiła już 5 bramek (17:22)! Niewiele wskazywało na to, że pewnie grający podopieczni Przemysława Korobczaka dadzą wyrwać sobie bezcenne w obecnej sytuacji dwa punkty. Niestety… W decydującej fazie meczu, kiedy górę brały presja i nerwy, lepiej z tą sytuacją poradzili sobie gospodarze. Z minuty ma minutę niwelowali straty, by w 57. min doprowadzić do remisu 28:28. W emocjonującej końcówce lepsi o jedno trafienie byli gospodarze, ale ich triumf – zważywszy na przebieg spotkania – był niezasłużony. Kto jednak będzie za kilkanaście dni o tym pamiętał?

Moto-Jelcz Oława – SRS Czuwaj Przemyśl 30:29 (14:12)
Moto-Jelcz: Schodowski, Pawlak, Młoczyński – Herudziński 6, Rutkowski 2, Pokora 0, Paluch 3, Markiewicz 3, Sawicki 0, Garbacz 5, Cepielik 3, Górniak 1, Celek 0, Kijek 5, Klinger 2.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar – Tyburski 0, Makowiejew 5, Kępa 0, Kubik 0, Puszkarski 1, Dejnaka 0, Kaczor 0, Stołowski 5, Kulka 3, Piechnik 2, Kroczek 10, Kubisztal 3.
Sędziowali: Jarosław Budzianowski i Krzysztof Pytlik (obaj Katowice). Kary: Moto-Jelcz – 8 min; SRS Czuwaj – 8 min. Widzów: 200.