Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Dwie twarze przemyskich piłkarzy ręcznych
Diametralnie dwa zespoły zobaczyli kibice przemyskiego SRS Czuwaju sobotniego (28 listopada br.) popołudnia w meczu z Nielbą Wągrowiec. Kiedy już wydawało się, że o ich występie będzie można bez cienia wątpliwości rzec, że był najlepszy w całym sezonie, zupełnie niespodziewanie przyszła taka zapaść, że gdyby spotkanie potrwało jeszcze pięć minut dłużej, to kto wie, czy nie dokonaliby rzeczy niemożliwej: przegraliby wygrany mecz!
Maciej Kubisztal (z piłką) zdobył w meczu z Nielbą 5 bramek.

Za pierwsze 30 minut przemyślanom należały się brawa przy otwartej kurtynie. Rozegrali ją koncertowo. Wszystko co najlepsze zawdzięczają ogromnej pracy, jaką włożyli w grę defensywną. Przeważali od samego początku. W 6. min 4:1 po rzucie karnym Mateusza Kroczka, w 17. min – 9:4 po efektownej wkrętce Pawła Stołowskiego, w 22. min – 13:7 po trzeciej z rzędu bramce M. Kroczka. I gdyby nie dobra postawa w bramce Nielby Mateusza Napierały, który często bronił w wręcz beznadziejnych sytuacjach, bramkowa przewaga miejscowych byłaby jeszcze większa. Końcówka I połowy także należała do przemyślan. Bramki popularnego „Młodego” i Macieja Kubisztala sprawiły, że wynik przy zejściu do szatni był wręcz nieprawdopodobny – 18:9!
Było raczej pewne, że drugie 30 minut nie będzie już tak efektowne w wykonaniu gospodarzy. Ale też nikt raczej nie sądził, że pozwolą leżącym na łopatkach i proszącym o jak najniższy wymiar kary rywalom podnieść się i choćby na sekundę pomarzyć, że są w stanie wyjechać z Przemyśla z jakąkolwiek punktową zdobyczą. Tym bardziej, że w 39. min przemyślanie przewagę po I połowie jeszcze powiększyli. Po trafieniu Pawła Puszkarskiego było już 23:13. W 49. min niewiele z tego ubyło, bo po bramce Stanisława Makowiejewa wynik brzmiał 29:20. Od tego momentu stało się jednak coś, co trudno jednoznacznie określić, coś, co prześladuje podopiecznych Przemysława Korobczaka od dawna. Nagle przestali grać w piłkę ręczną. Stali się tak samo bezradni jak ich rywal przez wcześniejsze 50 minut. Nijaki zespół z Wągrowca nie mógł inaczej zareagować jak odrabiając ogromne przecież straty. I to bardzo szybko, bo 5-minutowy fragment wygrali aż 0:6 i w 54. min, po trzech z rzędu trafianiach rezerwowego Bartosza Biniewskiego było 29:25. W 57. min po bramce z koła Dawida Pietrzkiewicza już tylko 31:28. Ostatecznie SRS Czuwaj pokonał spadkowicza z superligi, ale styl znowu pozostawił wiele do życzenia.

SRS Czuwaj Przemyśl – Nielba Wągrowiec 32:29 (18:9)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Makowiejew 3, Kubik 0, Puszkarski 2, Dejnaka 0, Stołowski 7, Kulka 0, Żak 0, Piechnik 3, Kroczek 12, Kubisztal 5.
Nielba: Napierała, Marciniak, Matyjak – Smoliński 5, Kociołek 0, Kamysz 0, Gąsiorek 2, Świerad 8, Izban 0, Pawlaczyk 5, Karczewski 0, Widziński 4, Matłoka 0, Pietrzkiewicz 2, Biniewski 3.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość). Kary: SRS Czuwaj – 4 min; Nielba – 12 min. Widzów: 400.