Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Teraz pora na ekstraligowca!
Po pewnym wyjazdowym zwycięstwie w 1/16 rozgrywek Pucharu Polski nad liderem grupy trzeciej II-ligowych rozgrywek AZS AWF Biała Podlaska szczypiorniści SRS Czuwaju Przemyśl awansowali do czołowej „szesnastki” i ich kolejnym przeciwnikiem najprawdopodobniej będzie któraś z ekip PGNiG Superligi.
Tomasz Dejnaka (z piłką) także dołożył swoją cegiełkę do pewnego zwycięstwa przemyślan w Białej Podlaskiej.

Mimo że akademicy znakomicie spisują się w II-ligowych rozgrywkach, mimo że kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i prowadząc w grupie III, faworytem pucharowego spotkania byli przemyślanie. Podopieczni Przemysława Korobczaka pewne problemy mieli tylko w I połowie, w której gospodarze zaprezentowali się niezwykle ambitnie. Wola walki i serce włożone w kolejne akcje pozwoliło im toczyć od samego początku bój jak równy z równym. Przez 20 minut na świetlnej tablicy najczęściej pojawiał się remis. Potem czuwajowcy nieco przyspieszyli swoje poczynania, mocniej stanęli w obronie i w 24. min wyszli na 3-bramkowe prowadzenie 7:10. Końcówka I odsłony należała jednak do miejscowych, którzy – jak podkreślili obserwatorzy – wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadzili do remisu. Przy zejściu do szatni było 12:12.
W II połowie wątpliwości nie było już żadnych. Goście poprawili przede wszystkim skuteczność, na co zespół prowadzony przez Dimitrija Tichonia nie miał odpowiedzi. Zaczął za to popełniać cały szereg niewymuszonych strat, oddawać niezrozumiałe rzuty i przede wszystkim słabiej grać w defensywie. To z miejsca odbiło się na wyniku. Po kwadransie gry w II części SRS Czuwaju prowadził już 15:23 i w zasadzie rozstrzygnął lisy tego pojedynku. Dysponując bardzo bezpieczną przewagą, zwolnił tempo gry, co wykorzystali zawodnicy z Białej Podlaskiej. Podobnie jak w pierwszych 30 minutach, końcówka meczu należała do akademików, którzy potrafili zmniejszyć straty do trzech bramek.

AZS AWF Biała Podlaska – SRS Czuwaj Przemyśl 24:27 (12:12)
AZS AWF: Adamiuk, Kubiszewski – Kruczkow 7, Nowicki 0, Helman 5, Kurek 0, Bąk 0, Stefaniec 5, Pezda 3, Warmijak 1, Jaszczuk 1, Chodur 0, Wasiłek 0, Krawczyk 1, Rusin 1.
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Makowiejew 1, Puszkarski 6, Dejnaka 1, Stołowski 5, Kulka 0, Żak 1, Piechnik 4, Kroczek 5, Kubisztal 4.
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (obaj z Radomia). Kary: AZS AWF – 10 min; SRS Czuwaj – 8 min. Widzów: 600.