Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Trzy punkty SRS Czuwaju od niebezpiecznej strefy
Wciąż swojego rytmu gry nie mogą złapać w rozgrywkach ligowych piłkarze ręczni SRS Czuwaju. Kiedy już się wydaje, że ogromne wahania formy mają za sobą i będą wspinać się w ligowej hierarchii, przychodzi kolejny rozczarowujący mecz i stagnacja. Po przegranym pojedynku w Grodkowie (21 listopada br.) podopiecznych Przemysława Korobczaka dzielą ledwie trzy punkty od strefy zagrożonej grą w barażach o utrzymanie się w I lidze.
Paweł Stołowski (z piłką) zdobył w Grodkowie... jedną bramkę.

Spotkanie było wyrównane przez 40 minut. W I połowie stroną przeważającą byli gospodarze, ale najczęstszym wynikiem na tablicy świetlnej był remis. Zaczęło się od dwóch celnych trafień Macieja Maciejewskiego, ale w 14. min przemyślanie doprowadzili do równowagi 5:5. Dysponujący znacznie szerszym składem personalnym trener Olimpu Piotr Mieszkowski bardzo rozsądnie i rozważnie rotował składem, przypuszczając że ten mecz może rozstrzygnąć się w końcówce. Po pierwszych 30 minutach było 14:14. W II odsłonie przewaga grodkowian uwidaczniała się z każdą upływającą minutą. Znakomite zawody rozgrywał zwłaszcza playmaker Olimpu Michał Piech, który był nie do zatrzymania dla przemyślan. Po drugiej stronie szalał Mateusz Kroczek, ale jak Piech miał wsparcie w partnerach, tak Kroczek mógł liczyć w trafianiu do siatki na… dwóch kolegów. Okres między 39. a 45. min gospodarze wygrali 5:0 i w owej 45. min przewodzili 27:22. Przemyślanie popełniali proste błędy, coraz słabiej funkcjonowali w defensywie. Ich zryw między 49. a 53. min był ostatnim, na jaki w tym pojedynku było ich stać. Bramka z koła Macieja Kubisztala pozwoliła zniwelować w 54. min straty do dwóch trafień (28:26), ale ostatnie fragmenty spotkania zdecydowanie należały do miejscowych. Mimo że ci przez dłuższą chwilę musieli grać w podwójnym osłabieniu, zdobyli jednak bramkę za sprawą niezawodnego Piecha, czym ostatecznie pogrążyli przemyślan.

Olimp Grodków – SRS Czuwaj Przemyśl 33:28 (14:14)
Olimp: Muszak, Wiącek – Koszyk 1, Kolanko 3, Matyszok 1, Żubrowski 3, Chmiel 4, Baran 5, P. Biernat 0, Gradowski 0, Bujak 0, Ogorzelec 2, Piech 12, Klimków 0, M. Biernat 0, Maciejewski 2.
SRS Czuwaj: Orłowski – Makowiejew 5, Kubik 0, Puszkarski 3, Dejnaka 0, Stołowski 1, Kulka 0, Żak 0, Piechnik 1, Kroczek 13, Kubisztal 5.
Sędziowali: Przemysław Stężowski (Lubin) i Tomasz Ziablicki (Jelenia Góra). Kary: Olimp – 14 min; SRS Czuwaj – 10 min. Widzów: 200.