Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Adrian Szczepaniec bohaterem SRS Czuwaju
Po fatalnej I połowie i dobrej II odsłonie meczu szczypiorniści SRS Czuwaju pokonali dzisiejszego (7 listopada br.) wieczoru ekipę KSSPR Końskie w zaległym meczu 6. kolejki I-ligowych rozgrywek.
fot. Łukasz Delmanowicz
Adrian Szczepaniec uratował komplet punktów swojemu zespołowi, broniąc na 3 sekundy przed końcem rzut Dawida Maleszaka.

Kiedy w 4. min, po dwóch perfekcyjnie wyprowadzonych kontrach przemyślanie objęli prowadzenie 3:1, można było mieć nadzieję, że oto wreszcie poważnie, w pełni skoncentrowani i rozważni weszli w ten mecz. Nic z tych rzeczy. Już w 8. min, po serii niewymuszonych błędów, prostych strat piłki, niecelnych rzutach, goście objęli prowadzenie 4:5 po trafieniu Sebastiana Smołucha. Fatalna passa trwała w najlepsze i w 21. min koniecczanie wyszli na przerażająco wysokie prowadzenie 8:15! Fatalne zawody rozgrywali liderzy przemyskiej ekipy. Odwagi i animuszu dodało dopiero pojawienie się na parkiecie Sebastiana Piechnika, ale jedna jaskółka wiosny nie uczyniła. I połowa w wykonaniu czuwajowców była żenująca. Na II odsłonę wyszedł zupełnie inny zespół. Przede wszystkim chcący walczyć, nie deprymujący się jedną czy drugą nieudaną akcją. Efekt był błyskawiczny. Kapitalnie w bramce zaczął spisywać się Adrian Szczepaniec. W 40. min do remisu 22:22 z rzutu karnego doprowadził Paweł Stołowski, który za moment dał pierwsze od pół godziny prowadzenie. W 44. min wzrosło do 3 bramek – 25:22. Goście jednak wcale nie zamierzali łatwo się poddać, więc emocje w końcówce sięgnęły zenitu. W 59. min Matyjasik doprowadził do remisu 31:31, ale błyskawicznie odpowiedział popularny „Stołek”. Na 36 s przed końcem trener gości wziął czas. Czuwajowcy zmuszeni byli grać w osłabieniu. Ustawiona przez trenera Krzysztofa Przybylskiego finalna akcja została przeprowadzona przez gości wzorowo. Piłka trafiła do wolnego na skrzydle Dawida Maleszaka, ale ten na 3 s przed syreną przegrał pojedynek z Adrianem Szczepańcem i jakże ważna wygrana SRS Czuwaju stała się faktem.

SRS Czuwaj Przemyśl – KSSPSR Końskie 32:31 (14:18)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski, Szczepaniec – Makowiejew 2, Kubik 0, Puszkarski 1, Dejnaka 0, Stołowski 8, Kulka 4, Żak 2, Piechnik 2, Kroczek 5, Kubisztal 8.
KSSPR Końskie: Wnuk, Szot – M. Napierała 0, Janus 0, Słonicki 2, Maleszak 0, T. Napierała 10, Pilarski 1, Szczepanik 1, Jamioł 5, Bąk 0, Smołuch 4, Matyjasik 8.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Kary: SRS Czuwaj – 12 min; KSSPR Końskie – 6 min. Widzów: 400.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium