Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Wielki łomot w Opolu
I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. Porażki w Opolu można było się spodziewać, ale tak wielkiego łomotu raczej nie. Lider tabeli nie miał żadnej litości dla przemyślan, gromiąc ich różnicą aż 22 bramek i przywołując najgorsze koszmary, które czasami spotykały Czuwaj w niedawnych superligowych spotkaniach.
fot. zbiory własne
Mateusz Kroczek (czerwona koszulka) w pierwszym meczu z Gwardią spisał się nieźle, w rewanżu w Opolu rzucił najwięcej, bo 6 bramek dla SRS Czuwaju.

Wielka szkoda, że po znakomitym występie przeciwko MKS-owi Kalisz, przemyślanie kolejny mistrzowski mecz musieli rozegrać na parkiecie zdecydowanego suwerena tabeli. Gdyby nie to, można było liczyć na podtrzymanie passy. Wiadomo było, że w Opolu będzie o to bardzo trudno. Jednak nastroje przed wyjazdem na Górny Śląsk były bojowe. Internetowe wpisy „Jedziemy przerwać ligową dominację!” czy „Pojedynek lidera z naszą ekipą zapowiada się emocjonująco” może i działały na wyobraźnię, ale realia mówiły zdecydowanie o czymś innym. Ze względu na problemy finansowe przemyślanie pod wodzą Przemysława Korobczaka wybrali się do Opola w ledwie 11-osobowym składzie, z czego trzy osoby to byli bramkarze. Ośmiu graczy w polu miało przez 60 minut przeciwstawić się piekielnie mocnej „gwardyjskiej” armadzie. Wyglądało na to, że przemyślanie nie zamierzali kopać się z koniem. Pojechać, zagrać i… (oby) zapomnieć. Nie wróżyło to dobrze i, niestety, skończyło się bardzo smutno.

Gwardia Opole – SRS Czuwaj Przemyśl 43:21 (21:10)

Gwardia: Malcher, Buchcic – Jankowski 8, Simić 7, Scepanović 5, Trojanowski 5, Rumniak 4, Swat 4, Lasoń 3, Mokrzki 3, Baran 1, Knop 1, Prokop 1, Zeljić 1, Całujek 0, Wojcieszek 0.
SRS Czuwaj: Rycharski, Sar, Orłowski – Kusal 1, Puszkarski 2, Dejnaka 1, Stołowski 4, Żak 1, Misiewicz 4, Kroczek 6, Kubisztal 2.

Sędziowali: Grzegorz Christ (Bielany Wrocławskie) i Tomasz Christ (Świdnica). Kary: Gwardia – 8 min; SRS Czuwaj – 8 min. Czerwone kartki: Misiewicz (41. – niesportowe zachowanie) i Stołowski (56. – gradacja kar). Widzów: 400.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium