Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Jarosław
Popsuły się w drugiej połowie
Piłkarki ręczne SPR JKS wróciły z Łodzi na tarczy, mimo że do przerwy prowadziły jedną bramką. Niestety, w drugiej połowie w jarosławskim zespole coś się popsuło.
Lepiej mecz zaczęły gospodynie, które po 5 minutach wygrywały 3:0. Pierwszą bramkę dla JKS-u rzutem z prawego rozegrania zdobyła Barbara Kawa, ale miejscowe dołożyły jeszcze dwa trafienia. Jarosławianki rozruszały się po 10 minutach. W 18. min po raz pierwszy doprowadziły do remisu po akcji Tatiany Ryshko, potem stan meczu wyrównała Sylwia Strzębała. Wreszcie kilka popisowych wejść w linię obrony ChKS-u zanotowała bardzo skuteczna Natalia Majerczyk i JKS był na plusie. Jeszcze na 2 minuty przed końcem I części pojedynku jarosławska „siódemka” wygrywała 16:12. Po zmianie stron „trybiki” jakby się zacięły. JKS gubił piłkę, popełniał proste błędy, ale przede wszystkim nie grał zespołowo. Gospodynie po szybkich kontrach odskoczyły i nie dały się już dogonić, tym bardziej że nasza drużyna często grała w osłabieniu (aż 16 minut kar). Dodatkowym osłabieniem zespołu było zejście Magdaleny Rychlickiej, która z kontuzją kolana została odwieziona do szpitala.

ChKS Łódź – SPR JKS Jarosław 37:24 (15:16)

CHKS: Lis, Bober – Sadowska 9, Kowalczyk 6, M. Walicka 6, Mularczyk 4, Matlińska 4, Szmigielska 2, Kwiasowska 2, B. Walicka 2,  Gitzel 1, Ratajczyk 1, Nowak 0, Ostros 0, Borowiec 0.
SPR JKS: Ziemba, Tronina – Majerczyk 11, Strzębała 1, Rychlicka, Nasiłowska 2, Ryshko 4, Kawa 4 oraz Bartuzel 0, Moszkowicz 0, Pacześniak 0, Wilczek 0, Płocica 1, Kozdrowicz 1, Rembisz 0.

Sędziowali: Bryła i Kołodziej (Kielce). Kary: ChKS – 4 min; SPR JKS – 16 min. Widzów: 250.

W innych meczach: Jutrzenka – Roxa 32:9, AZS UW Warszawa – Ochota 28:19.  Pauza: Varsovia i WKPR Wesoła Warszawa.

1. AZS UW Warszawa.......................3            6            3-0-0            90:51

2. Varsovia Warszawa.......................3            6            3-0-0            121:57

3. ChKS Łódź.........................................3            4            2-0-1            98:60

4. Jutrzenka Płock..............................2            4            2-0-0            55:22

5. WKPR Wesoła................................2            2            1-0-1            38:26

6. Ochota Warszawa.........................2            0            0-0-2            43:68

7. SPR JKS Jarosław..........................3            0            0-0-3            67:101

8. Roxa Lublin.......................................4            0            0-0-4            42:149