Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Przeworsk
Drugie zwycięstwo szczypiornistów SPR Orła Przeworsk
Po zwycięstwie na własnym parkiecie z Orlikiem Brzeg piłkarze ręczni II-ligowego SPR Orła Przeworsk poszli za ciosem i pokonali w Katowicach tamtejszą Glorię.
Po czterech kolejkach spotkań zespół z Przeworska zajmuje 7. miejsce w tabeli.

To był mecz za cztery punkty. Nieważne było jak, liczyło się tylko zwycięstwo. Orzeł pojechał na Śląsk w okrojonym składzie, bez Roberta Sowy, Kacpra Szybickiego oraz Jarosława Pieczka. Przez całą I połowę toczyła się wyrównana walka bramka za bramkę. Pod koniec gościom udało się odskoczyć na trzy gole. Wydawało się, że II połowa będzie bez historii, w 47. min Orzeł prowadził 7 bramkami – 21:28. Jednak końcówka popełnili wiele prostych błędów własnych, miejscowi wyprowadzili kilka skutecznych kontr i doszło do nerwowej części finalnej. Najlepszym zawodnikiem Orła był bramkarz Mateusz Żak, który w pewnym momencie zamurował bramkę, broniąc m.in. cztery z pięciu rzutów karnych.

Gloria Katowice – SPR Orzeł Przeworsk 33:34 (13:16)
SPR Orzeł: Żak Śliż – Kozdroń 10, Kuras 2, Krzysztof Sołek 0, Curzytek 0, Gancarz 5, Górski 6, Majcher 0, Kornafel 0, Rybak 0, Durak 0, Konrad Sołek 9, Semik 2, Ruchel 0.