Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Powrót „Kubła”! Zła passa SRS Czuwaju przełamana
Gdyby przemyski SRS Czuwaj przegrał w Bochni, to powiedzieć, że ich sytuacja w I-ligowej tabeli byłaby bardzo nieciekawa, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Na całe szczęście podopieczni Przemysława Korobczaka stanęli na wysokości zadania, przełamali zmorę nieudanych końcówek meczów i zdobyli bezcenne dwa punkty. Teraz powinno być już lepiej. Nieocenionym był powrót do zespołu kołowego Macieja Kubisztala.
Na powrót Macieja Kubisztala (z piłką) wyczekiwali wszyscy. Trenerzy, działacze, kibice, koledzy z drużyny.

Ostatni kwadrans pojedynku był w wykonaniu przemyślan koncertowy. Nim do tego doszło, na parkiecie trwała niezwykle zażarta walka. Zwłaszcza w I połowie, kiedy na tablicy bardzo często wyświetlał się wynik remisowy. Gospodarze po 15 minutach zyskali pewną przewagę (19. min – 11:8), ale na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie.
Równo było do 40. min, kiedy raz jedna, raz druga drużyna wymieniały się posiadaniem przewagi bramkowej. W 35. min beniaminek wygrywał 18:17, by 5 minut później tracić do czuwajowców jedno trafienie – 19:20. Sygnał do przejęcia całkowitego panowania na parkiecie dał wśród przemyślan Adrian Szczepaniec, który bronił znakomicie. Równie znakomicie do kontr biegał Paweł Puszkarski, a poczynaniami partnerów wreszcie wzorowo kierował Stanisław Makowiejew. To musiało przynieść wymierny efekt. I przyniosło! W 45. min było 21:24, w 50. już 22:29! Tego meczu przemyślanie nie mogli już przegrać, tym bardziej, że bochnianie spuścili głowy, nie widząc możliwości na odwrócenie losów spotkania. W 55. min przewaga gości była najwyższa, bo wzrosła do 8 bramek – 24:32. Ostatecznie skończyło się na bardzo pewnej, 6-bramkowej wygranej.

MOSiR Bochnia – SRS Czuwaj Przemyśl 28:34 (16:16)
MOSiR Bochnia: Gut, Węgrzyn – Imiołek 2, Budziosz 3, Więcek 0, Najuch 3, Zubik 5, Pach 1, Piątkowski 0, Nowak 4, Kozioł 0, Król 2, Janas 2, Wolnik 0, Janus 1, Spieszny 5.
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski, Szczepaniec – Makowiejew 6, Kubik 1, Puszkarski 10, Stołowski 3, Kulka 3, Żak 1, Piechnik 1, Kroczek 5, Kubisztal 4.
Sędziowali: Jacek Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Kary: MOSiR – 8 min; SRS Czuwaj – 12 min. Widzów: 400.