Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Znowu wysoka przegrana przemyskich piłkarzy ręcznych
Po 9-bramkowej porażce na inaugurację w Piotrkowie Trybunalskim, szczypiorniści SRS Czuwaju taką samą różnicą przegrali dzisiejszego (26 września br.) wieczoru w Legnicy z tamtejszą Siódemką Miedzią.
Kontuzja Macieja Kubisztala (z prawej) powoduje, że przemyślanie pozostają bez kołowego. Tak w I lidze grać się nie da.

Podobnie jak w Piotrkowie Trybunalskim trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji trzech bramkarzy i ośmiu zawodników w polu. A że bez przerwy na parkiecie musi występować sześciu, więc na ławce rezerwowych zasiadło ledwie dwóch. I dopóki kadra przemyskiego SRS Czuwaju nie będzie szersza, wygrywanie wyjazdowych meczów z takimi rywalami jak Siódemka Miedź Legnica będzie marzeniem ściętej głowy. Zresztą nie tylko z takim, a z jakimkolwiek przeciwnikiem w tej lidze. Podopieczni Przemysława Korobczaka znakomicie walczyli do 45. minuty. Częściej niż gospodarze byli na prowadzeniu, korzystając z całej litanii błędów gospodarzy. Bardzo dobrze funkcjonował przede wszystkim kontratak, po którym goście zdobyli aż siedem bramek. Jeszcze w 45. min wynik brzmiał 24:23, ale z każdą upływającą minutą czuwajowcom brakowało tlenu. Ostatni kwadrans przegrali 12:4.

Siódemka Miedź Legnica – SRS Czuwaj Przemyśl 36:27 (15:16)
Siódemka Miedź: Mazur, Wyszogrodzki – Szuszkiewicz 1, Marcinkiewicz 0, Antosik 1, Płaczek 8, Czuwara 5, Nastaj 4, Wita 1, Piwko 3, Majewski 3, Cegłowski 4, Mosiołek 6, J. Będzikowski 0, Skiba 0.
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski, Szczepaniec – Makowiejew 1, Puszkarski 4, Dejnaka 2, Stołowski 7, Kulka 2, Żak 0, Piechnik 4, Kroczek 7.
Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) i Mariusz Wołowicz (Ostrów Wielkopolski). Kary: Siódemka Miedź – 8 min; SRS Czuwaj – 10 min. Widzów: 400.