Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Młodzieżowy reprezentant Francji w ORLEN Upstream Czuwaju
Niezwykle utalentowany prawoskrzydłowy, reprezentant Francji do lat 17 polskiego pochodzenia, Kevin Starzecki to pierwszy transfer I-ligowego ORLEN Upstream Czuwaju Przemyśl przed zbliżającym się sezonem 2020 – 2021. Sezonem, który zainaugurowany zostanie 19 i 20 września br. Podopieczni grającego trenera Michała Kubisztala rozpoczną go meczem wyjazdowym z KSSPR Końskie.
Francja jest potęgą na szczypiorniackich światowych parkietach. Dostać się do reprezentacji jest niezwykle trudno. Kevinowi Starzeckiemu (nr 2) to się udało.
fot. www.massy-essonne-handball.clubeo.com
Francja jest potęgą na szczypiorniackich światowych parkietach. Dostać się do reprezentacji jest niezwykle trudno. Kevinowi Starzeckiemu (nr 2) to się udało.

Kevin Starzecki ma 18 lat. Jego rodzina pochodzi spod Jarosławia, ale kilkanaście lat temu wyjechała do Francji. Kevin jest wychowankiem klubu ES Montgeron Handball. Montgeron to niewielka miejscowość na północy Francji, a wspomniany klub jest kuźnią szczypiorniackich talentów, tak zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Nikogo przekonywać nie trzeba, jak piekielnie trudno jest się dostać do reprezentacji jednej z najlepszych ekip na świecie w ostatnich latach w piłce ręcznej. I nie ma znaczenia, której wiekowo. Kto wie, czy młodzieżowych jeszcze nie trudniej, niż pierwszej. Każdy wszak chce być drugim: Thierry Omeyerem, Nikolą Karabaticiem, Lucem Abalo, Cedricem Sorhaindo, Danielem Narcissem, itd. Wymieniać można w nieskończoność. W tych pierwszych selekcja jest niesamowita i trzeba mieć bardzo duże umiejętności, aby sprostać wymaganiom i w nich zagościć. K. Starzeckiemu się udało. Młody francuski prawoskrzydłowy, leworęczny, podpisał z ORLEN Upstream Czuwajem roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny.

– Chcemy stopniowo odmładzać nasz zespół. Liczymy, że trener będzie systematycznie wprowadzał na parkiet coraz więcej naszych utalentowanych juniorów – powiedział prezes SRS Przemyśl Robert Skawiński.

 To pierwsze, ale jak zapewniły władze przemyskiego klubu, nie ostatnie wzmocnienie.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Mobutu sese seko 5.184.240.216 15.07.2020

Hm, czy to młodzieżowa reprezentacja Francji czy np. Ugandy? Gdzie jesteś Europo, dobranoc Europo idę spać. 
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium