Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Tomasz Biernat odchodzi z ORLEN Upstream Czuwaju
W I-ligowym sezonie 2020 – 2021 z numerem 9 na koszulce ORLEN Upstream Czuwaju Przemyśl nie wybiegnie już na parkiet Tomasz Biernat. Jeden z liderów opuszcza zespół, chcąc skupić się na pracy zawodowej. Wielka szkoda i poważne osłabienie ekipy grającego trenera Michała Kubisztala, który właśnie w wychowanku UKS Olimp Grodków, widział w nadchodzącym sezonie niekwestiowanego lidera ekipy.
Tomasz Biernat (nr 9) przez cztery sezony gry zdobył dla przemyskiego zespołu 307 bramek.
fot. Kamil Krukiewicz
Tomasz Biernat (nr 9) przez cztery sezony gry zdobył dla przemyskiego zespołu 307 bramek.

Znany z atomowego rzutu z „biodra”, po których bramkarze przeciwnej ekipy nie wiedzieli czy piłka jest już w siatce, czy jeszcze w dłoniach 180-centymetrowego playmakera przemyskiej ekipy, i niekonwencjonalnych, efektownych, ale i efektywnych zagrań występował w Przemyślu przez cztery lata. – Stał się jednym z liderów zespołu. Miał wszelkie walory, aby spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Bardzo żałujemy, że musimy się rozstać, ale takie są koleje losu. Tomek zdecydował się skupić się na sprawach zawodowych. Nie przechodzi do innego klubu – zapewnił prezes SRS Czuwaju Robert Skawiński.

To nie jedyna zmiana

Kilka dni temu przemyski zespół oficjalnie zakończył… niedokończony sezon 2019 – 2020. W I-ligowych rozgrywkach zajął 2. miejsce, po skandalicznej i bezpodstawnej decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o przyznaniu mistrzostwa ligi ekipie KPR Legionowo. Zawodnicy udali się na krótkie wakacje, a teraz pałeczkę przejęli klubowi działacze, którzy już ruszyli z przygotowaniami organizacyjnymi przed nadchodzącym sezonem. Sezonem, w którym – jak zapowiedzieli kilkanaście tygodni temu – chcą udowodnić, że to im należało się mistrzostwo poprzedniego sezonu, że to oni byli najlepszym zespołem I-ligowych rozgrywek.

Sprawy organizacyjne to przede wszystkim dopracowanie budżetu na nadchodzący sezon i budowanie zespołu. Na dzień dobry przyszło poważne osłabienie, ale to nie znaczy, że drużyna będzie słabsza. Nieoficjalnie wiadomo, że na miejsce T. Biernata przymierzanych jest kilku, konkretnie ktoś z czwórki doświadczonych i ogranych, zawodników. Trener zdecyduje, który z nich będzie najlepiej pasować do jego koncepcji. Wiadomo także, iż odejście T. Biernata to nie jedyny ruch personalny, planowany przez klubowe władze. Więcej szczegółów będziemy mogli podać niebawem.


Szerzej w jutrzejszym (17 czerwca br.), papierowym wydaniu ŻP.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bbb 90.198.248.113 16.06.2020

Dzieki za gre.Powodzenia!!!!

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium