Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 98/2020, Wtorek 7 kwietnia 2020 r., Donata i Rufina
Opublikowano
Jarosław
Bardzo zimny prysznic dla jarosławskich piłkarek ręcznych. Dzieje się „coś” złego…
W sobotni (18 stycznia br.) wieczór okazało się, że wstydliwa pucharowa porażka w Chorzowie nie była dziełem przypadku. Jarosławianki, które mogły miejsce na „pudle” mieć na wyciągnięcie ręki, po trzech dniach rozegrały kolejny fatalny pojedynek. Będąc zdecydowanym faworytem rywalizacji z Piotrcovią, przegrały z kretesem, w niczym nie przypominając zespołu, który niedawno pokonał u siebie wicemistrzynie Polski i – jako pierwszy w tym sezonie – który urwał punkt mistrzyniom Polski. Znowu „coś” się złego dzieje wewnątrz ekipy…
fot. Kacper Loc
Jarosławianki w meczu z Piotrcovią w niczym nie przypominały zespołu, który był bliski pokonania mistrzyń Polski z Lublina.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego do meczu w Jarosławiu wygrała dwa spotkania. Jedno z… Eurobud Grupa JKS-em u siebie, drugie – na inaugurację superligi (7 września 2019 r.) – w Kobierzycach. Po meczu w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego mają na swoim koncie trzy wygrane. Ktoś powie, że jeden z outsiderów ma patent na beniaminka… Jarosławianki w tym spotkaniu nie były sobą, więc twierdzenie, że przegrały bo miały pecha i nie potrafią grać z Piotrcovią jest bzdurą.

Jarosławianki w tym spotkaniu przegrały same ze sobą. W żadnym elemencie gry w piłkę ręczną nie zaprezentowały choć połowy swoich umiejętności i możliwości. Nie walczyły. Nie miały zamiaru umierać za choć minimalną agresję w defensywie. Cztery karne minuty w całym pojedynku najlepiej o tym świadczą. Przyjezdne zanotowały rekordową, bo ponad 85-procentową skuteczność rzutów z gry! To niemożliwe. Chyba że…

Chyba, że jarosławianki nie miały ochoty tego spotkania wygrać. Chyba, że chciały komuś coś udowodnić, bo – jak wieść gminna niesie – źle dzieje się wewnątrz zespołu. Że ponoć są tarcia na linii zespół – sztab trenerski. Że po raz kolejny trener Vit Teleky nie potrafi znaleźć wspólnego języka z niektórymi zawodniczkami. Oczywiście mogą to być tylko plotki. Sianie niepotrzebnego zamętu… Tyle, że gdyby wszystko było w jak najlepszym porządku, Eurobud Grupa JKS Jarosław nie miała prawa w takim stylu przegrać z nieprezentującą niczego szczególnego Piotrcovią.

Prawdę powiedziawszy niewiele, a w zasadzie nic, dobrego o postawie jarosławianek w tym meczu powiedzieć nie można. Ustępowały podopiecznym Krzysztofa Przybylskiego w każdym elemencie szczypiorniackiego rzemiosła. Prowadziły tylko na początku 2:0. Potem jednak do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne. W 17. min objęły prowadzenie 10:12 i nie oddały go do końca spotkania. W szeregach jarosławianek dominował chaos i bałagan. Gospodynie nie znajdowały żadnej recepty na rozegranie i rzuty bardzo krytykowanej za poprzednie występy Brazylijki Danielle Joii czy hasanie z lekkością i gracją na skrzydle Anny Wasilewskiej, która zagrała tam z… przymusu po czerwonej kartce dla Patrycji Ciury.


Eurobud Grupa JKS Jarosław – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:32 (12:16)
Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Musakova, Backiel – Bancilon Novais 2, Balsam 5, Donets 3, Luberecka 0, Turkalo 2, Pietras 8, Strózik 1, Żukowska 2, Bieńkowska 0, Amanda Szymborska 0, Aleksandra Szymborska 3, Kozimur 0.
Piotrcovia: Opelt, Kolasińska, Sarnecka – Charzyńska 5, Ciura 0, Dorsz 2, Gajewska 1, Joia 6, Klonowska 4, Oreszczuk 2, Sobecka 3.
Sędziowali: Andrzej Kierczak i Tomasz Wrona (obaj z Krakowa). Kary: Eurobud JKS – 4 min; Piotrcovia – 18 min. Czerwone kartki: Ciura (7. – faul) i Oreszczuk (56. – gradacja kar). Widzów: 700.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 31.128.20.56 21.01.2020

Zachowanie sztabu szkoleniowego po meczu wobec kibiców karygodne

nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium