Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Jarosław
Jarosławianki za burtą Pucharu Polski
Zdecydowaną porażką, po bardzo słabej grze w II połowie, z rezerwami chorzowskiego Ruchu piłkarki ręczne Eurobud Grupa JKS Jarosław pożegnały się z pucharowymi rozgrywkami.
W akcji najskuteczniejsza zawodniczka pucharowego meczu z Chorzowie Agnieszka Piotrkowska. Obok Amanda Szymborska.

Zespół Vita Teleky’ego wyjechał do Chorzowa w osłabionym składzie, bez kilku podstawowych zawodniczek. Rezerwy Ślązaczek to… pierwszy zespół, ale w pucharowej rywalizacji występuje pod nazwą Ruch II. Eurobud Grupa JKS dwukrotnie już pokonał je w lidze, ale tym razem musiał uznać wyższość outsidera PGNiG Superligi.

I połowa zupełnie na to nie wskazywała. Po bramkach Amandy Szymborskiej i Kingi Strózik w 4. min było 0:2. W 6. min to jednak Ruch prowadził 3:2, po golu Karoliny Jasinowskiej. Równa gra toczyła się do 13. min. Wówczas, przy stanie 7:7, Katarzyna Masłowska dała gospodyniom minimalną przewagę (8:7). Później do głosu doszły jarosławianki. Trafiły cztery razy z rzędu (dwukrotnie Julia Pietras oraz A. Szymborska i Olesia Donets). Było 8:11 i już do antraktu Eurobud Grupa JKS nie pozwolił się dogonić.
II połowę Ruch rozpoczął od niewykorzystanego rzutu karnego przez Masłowską, ale zaraz potem Marcelina Polańska wykorzystała „siódemkę”, a później kibice oglądali znakomity fragment chorzowianek, które zdobywały bramkę za bramką. W 35. min było 19:16.

Przyjezdne grały słabo. Bardzo słabo. Na tyle, aby o reszcie spotkania zapomnieć jak najszybciej. Z minuty na minutę przewaga Ruchu rosła. 44. min – 33:27, 56. min – 38:29. Trzy ostatnie trafienia w tym jednostronnym w II połowie meczu zdobyły gospodynie. Trafiły kolejno: Sójka, Rodak i Piotrkowska, sprawiając, że Ślązaczki bardzo pewnie zameldowały się w ćwierćfinale PP, a podopieczne V. Teleky’ego mogą skupić się tylko i wyłącznie na rozgrywkach ligowych.

Ruch II Chorzów – Eurobud Grupa JKS Jarosław 41:31 (14:16)
Ruch II: Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska – Jasinowska 3, Drażyk 1, Polańska 4, Masłowska 6, Jaroszewska 1, M. Gryczewska 0, Piotrkowska 8, Doktorczyk 0, Rodak 1, Lipok 6, Sójka 4, Grabińska 0, Stokowiec 7.
Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Kulpa – Donets 6, Luberecka, Rygiel 1, Wicińska 1, Pietras 7, Strózik 5, Żukowska 5, Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 4.
Sędziowali: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (obaj z Ozimka). Kary: Ruch II – 12 min; Eurobud Grupa JKS – 12 min. Widzów: 300.