Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Piłkarze ręczni przemyskiego Czuwaju ograli superligowca
Dzisiejszego (14 stycznia br.) popołudnia wicelider I-ligowej tabeli rozegrał pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed II rundą mistrzowskich zmagań. Na parkiecie hali POSiR pokonał zespół z PGNiG Superligi SPR Azoty Tarnów.
W przemyskim zespole zadebiutował były zawodnik SPR PWSZ Tarnów Daniel Dutka. Będzie ogromnym wzmocnieniem ekipy grającego trenera Michała Kubisztala, ale póki co nie miał szans pokazać pełni swoich możliwości, z nowymi partnerami odbył bowiem ledwie jeden trening.

Tarnowianie, podopieczni Marcina Markuszewskiego, przyjechali do Przemyśla w niemal optymalnym składzie. Zabrakło tylko Łukasza Nowaka i Japończyka Rennosuke Tokudy. Z kolei wśród gospodarzy zabrakło najskuteczniejszego zawodnika, skrzydłowego Tomasza Kulki i przechodzącego rehabilitację po przykrej kontuzji Pawła Kubika. Nie zagrał również młody Kacper Kielar, który w spotkaniu juniorów młodszych z Juvenią Rzeszów został bardzo brutalnie potraktowany przez jednego z rywali i zerwał staw skokowy.

Przez większość I połowy goście sprawiali lepsze wrażenie. Zaczęło się od trafienia Jakuba Kowalika, ale do 12 min przewaga bramkowa należała do przemyślan. W 10. min, po bramce wracającego po kontuzji Pawła Pedryca, było 5:3. Jeszcze w 12. min, kiedy nie pomylił się Maciej Kubisztal, Czuwaj prowadził 6:5. Potem jednak tarnowianie podkręcili tempo gry. Trzy razy z rzędu trafił Łukasz Kuźdeba i w 15. min wynik brzmiał 6:8. W 24. min gospodarze potrafili doprowadzić do remisu 11:11, ale końcówka pierwszych 30 minut należała do superligowca. Na przerwę zeszli z 2-bramkową przewagą.

Czuwajowcy w trzy minuty II połowy odrobili wszystkie straty. W 33. min bombę ze środka rozegrania odpalił Tomasz Biernat i miejscowi wrócili na prowadzenie 17:16. Na moment jednak. Po drugiej stronie rozrzucali się Wojciech Dadej i Mateusz Wojdan. Do 49. min tarnowianie potrafili utrzymać przewagę. I to dość sporą jak na przebieg tego pojedynku, bo wygrywali wówczas 24:27. Jak w I połowie końcówka należała do gości, tak w II połowie znacznie więcej zimnej krwi zachowali przemyślanie. W 54. min do równowagi 27:27 doprowadził Mateusz Kroczek. Ciekawie było między 56. a 59. min. Trzykrotnie do egzekucji rzutów karnych stawał Michał Kubisztal, ale trafili ledwie raz. Trafił na 28:28 przy drugiej próbie. Trzeciej nie wykorzystał, ale podobnie po drugiej stronie uczynił Jakub Kowalik. Wynik spotkania ustalił na kilkanaście sekund przed finalną syreną Paweł Stołowski.

Czuwaj Przemyśl – SPR Azoty Tarnów 29:28 (14:16)
Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Dutka 2, Guzdek 1, K. Kroczek 0, Biernat 6, Stołowski 1, Bajwoluk 2, M. Nowak 5, P. Pedryc 1, M. Kroczek 4, Maciej Kubisztal 3, Michał Kubisztal 4.
SPR Azoty: Barnaś, Małecki – Grabowski 0, Jewuła 2, Wojdan 4, Sanek 2, Kowalik 6, Dadej 5, Kuźdeba 5, Misiewicz 0, Tarcijonas 2, K. Pedryc 0, Grozdek 2, Niemiec 0.
Sędziowali: Maciej Karwowski i Mirosław Kowalski (obaj z Przemyśla). Kary: Czuwaj – 4 min; SPR Azoty – 6 min. Widzów: 150.