Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Jarosław
Ależ fenomenalna końcówka w Elblągu! Show Magdy Balsam
Kapitalnie nowy 2020 rok w PGNiG Superlidze rozpoczęły piłkarki ręczne Eurobud Grupa JKS Jarosław. Po koncertowo rozegranych ostatnich 10 minutach spotkania w Elblągu pokonały EKS Start, umacniając się w czołówce tabeli.
W efektownej akcji zdecydowanie najlepsza zawodniczka meczu w Elblągu Magda Balsam.
Przez większe fragmenty spotkania jarosławianki skutecznie przeciwstawiały się naporowi gospodyń, w szeregach których prym wiodła była zawodniczka jarosławskiego zespołu Alona Shupyk. Zaczęło się od trafienia kapitalnie dysponowanej tego dnia, zdecydowanie najlepszej na parkiecie skrzydłowej beniaminka Magdy Balsam. W 9. min miejscowe wyszły na prowadzenie 3:2, ale za moment rzut karny skutecznie wyegzekwowała Natalya Turkalo i przewaga wróciła do gości (3:4). Do 27. min jarosławianki jej nie oddały. Na każdy cios rywalek potrafiły skutecznie odpowiedzieć.

Początek II połowy niczego nie wniósł w grę elblążanek. W 36. min wynik brzmiał 18:19. Nic nie wskazywało na to, że za kilka chwil na parkiecie pięknej hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy alei Grunwaldzkiej w Elblągu dojdzie do trzęsienia ziemi. Pierwszego, ale nie ostatniego tego dnia.

Nagle przyjezdne zatraciły gdzieś koncepcję gry. Co prawda miejscowe wzmocniły defensywę, ale bardziej korzystały z niemocy jarosławianek niż diametralnej poprawy własnej dyspozycji. Okres między 39. a 45. min wygrały aż 5:1 i w owej 45. min, po bramce Tatjany Trbović objęły pewne prowadzenie 25:21. W 51. min, kiedy dwukrotnie nie pomyliła się Milica Rancić i nic z przewagi EKS Startu nie ubyło (27:23), wydawało się, że komplet punktów musi zostać w Elblągu. Niewiele jest ekip, które potrafią wstać z kolan, które potrafią przeciwstawić się i odrzucić precz marazm. Zwłaszcza w tak trudnym momencie…

A jednak! Jarosławianki dokonały wielkiej rzeczy. Stanęły na nogi i w ostatnich 10 minutach rozpoczęły totalną destrukcję przeciwniczek. To był prawdziwy nokaut. Bo jak inaczej nazwać fakt, że na trafienie A. Shupyk odpowiedziały aż 10 bramkami?! To nie pomyłka. Fragment między 51. a 60. min wygrały 1:10! Cztery trafienia zaliczyła M. Balsam, po jednym: Moniky Bancilon Novais, Aleksandra Szymborska, Olesia Donets, Martyna Żukowska, Katarzyna Kozimur i Natalya Turkalo, która pewnie wykorzystując rzut karny ustaliła wynik tego szalonego pojedynku

EKS Start Elbląg – Eurobud Grupa JKS Jarosław 28:33 (14:15)
EKS Start: Orowicz, Kaczmarek, Pająk – Waga 2, Pękala 5, Cygan 1, Trbović 2, Shupyk 12, Dronzikowska 3, Stapurewicz 0, Jaszczuk 0, Rancić 3.
Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Musakova, Backiel – Bancilon Novais 1, Balsam 14, Donets 1, Luberecka 0, Turkalo 2, Pietras 3, Strózik 3, Żukowska 4, Bieńkowska 0, Amanda Szymborska 0, Aleksandra Szymborska 2, Kozimur 3.
Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie) i Piotr Wojdyr (Gdańsk). Kary: EKS Start – 8 min; Eurobud JKS – 12 min. Widzów: 450.