Życie Podkarpackie nr 20/2020 Życie Podkarpackie nr 20/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2020, Wtorek 26 maja 2020 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Jarosław
Drugi superligowy triumf Eurobud Grupa JKS Jarosław!
Dzisiejszego (18 września br.) wieczoru piłkarki ręczne Eurobud Grupa JKS Jarosław rozegrały drugi mistrzowski mecz w PGNiG Superlidze. Drugi zwycięski! Podopieczne Vita Teleky’ego pewnie pokonały w Chorzowie tamtejszy Ruch.
Słowacki trener Vit Teleky cały czas powtarza, że jego zespół do każdego rywala podchodzi z pokorą i szacunkiem. To niezwykle rozważne podejście.
fot. zbiory własne
Słowacki trener Vit Teleky cały czas powtarza, że jego zespół do każdego rywala podchodzi z pokorą i szacunkiem. To niezwykle rozważne podejście.

Po inauguracyjnej, domowej wygranej 25:24 z Piłką Ręczną Koszalin, beniaminek PGNiG Superligi stanął przed trudnym wyzwaniem. Co prawda chorzowianki po dwóch seriach zamykały ligową tabelę, bo najpierw przegrały ze Startem Elbląg 20:30, a następnie poległy z Perłą Lublin 24:34, to wcale nie było powiedziane, że poniosą trzecią porażkę z rzędu. Jarosławianki na moment nie mogły stracić koncentracji i pełnej mobilizacji. O lekceważeniu rywala nie mogło być nawet mowy.

I nie było. Zespół słowackiego szkoleniowca V. Teleky’ego od samego początku spotkania na Śląsku narzucił swój styl gry. Po raz kolejny znakomicie między słupkami spisywała się Karolina Szczurek, która została wybrana najlepszą szczypiornistką 2. kolejki superligowych zmagań. Odpowiedzialność za zdobywanie bramek wzięły na swoje barki trzy zawodniczki: Martyna Żukowska, Magda Balsam i Moniky Bancilon Novais. To trio zdobyło łącznie 18 bramek. Prowadzenie po I połowie różnicą sześciu bramek było wypadkową agresywnej gry w obronie i urozmaiconej w ofensywie. W II połowie dominacja przyjezdnych trwała w najlepsze. W 36. min wynik brzmiał już 11:19. Chorzowianki popełniały proste błędy, które bezlitośnie wykorzystywane były przez rywalki. Najniżej Ruch przegrywał w 44. min, kiedy wynik brzmiał 14:20. Potem jednak wszystko wróciło do normy i Eurobud Grupa JKS mógł zapisać na swoim koncie drugi z rzędu komplet punktów.

– Ani na moment nie zapominamy, że jesteśmy beniaminkiem. Podchodzimy z pokorą do ligi, w każdym meczu będziemy walczyć na miarę naszych możliwości. W dzisiejszym meczu gospodynie musiały wygrać, ale widać było u nich jakąś psychiczną blokadę. One musiały, my mogliśmy. I zwyciężyliśmy – powiedział tuż po zakończeniu spotkania V. Teleky.Ruch Chorzów – Eurobud Grupa JKS Jarosław 20:29 (9:15)
Ruch: Chojnacka, Kiel – Drążyk 0, Polańska 4, Masłowska 0, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Doktorczyk 0, Cygan 0, Rodak 3, Nimsz 3, Lipok 3, M. Gryczewska 0, Sójka 2, K. Gryczewska 0, Grabińska 1.
Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Backiel – Bancilon Novais 5, Balsam 6, Donets 2, Luberecka 0, Rygiel 0, Pietras 3, Strzębała 0, Turkalo 1, Strózik 1, Żukowska 7, A. Szymborska 1, O. Szymborska 1, Kozimur 2.
Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (obie z Krakowa). Kary: Ruch – 6 min; Eurobud Grupa JKS – 10 min. Widzów: 300.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kibic 83.7.28.3 18.09.2019

Bramkarka JKS  Jarosław ma imię Karolina A nie Monika

nr 20/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium