Życie Podkarpackie nr 20/2020 Życie Podkarpackie nr 20/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2020, Wtorek 26 maja 2020 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Jarosław
Znakomita inauguracja Eurobud Grupa JKS Jarosław
14 i 15 września br. rozpoczęły się rozgrywki w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych. Znakomity start zanotowały podopieczne Vita Teleky’ego Eurobud Grupa JKS Jarosław, które na własnym parkiecie pokonały aktualne brązowe medalistki mistrzostw Polski – Piłkę Ręczną Koszalin.
Radość beniaminka po inauguracyjnej wygranej była ogromna.
fot. www.facebook.com/sprjksjaroslaw
Radość beniaminka po inauguracyjnej wygranej była ogromna.

Minęło 17 lat, kiedy po raz ostatni w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego w Jarosławiu rozegrany został ostatni mecz JKS na najwyższym szczeblu. Kibice byli żądni szczypiorniackich emocji na najwyższym szczeblu. I wreszcie się doczekali. Wypełnili trybuny niemal po brzegi.

Inauguracyjne trafienie w spotkaniu z aktualnymi brązowymi medalistkami mistrzostw Polski – Piłką Ręczną Koszalin zdobyła wychowanka UKS 14 Przemyśl, występująca wcześniej m.in. w Perle Lublin, Katarzyna Kozimur. Gospodynie prowadziły przez całe spotkanie. Nie za wysoko, ale kontrolowały przebieg wydarzeń. Pozwoliły jeden jedyny raz, w 15. min, przejąć inicjatywę koszaliniankom, kiedy trafiła najskuteczniejsza na parkiecie Julia Andrijczuk (5:6). Błyskawicznie odpowiedziała Magda Balsam, a na prowadzenie, którego beniaminek nie oddał już do końca, wyprowadziła swój zespół Martyna Żukowska. Grała znakomicie, bo do 27. min zdobyła aż 5 bramek. Wówczas jednak za faul została relegowana z parkietu.

II połowę miejscowe rozpoczęły od „pudła” z linii 7 m (nie trafiła Brazylijka Moniky Bancilon Novais), ale to tylko rozjuszyło jarosławianki. Efektywny okres między 32. A 37. Min zakończyły sprawił, że w 37. min było 18:13. Końcówka była emocjonująca, ale prawdę powiedziawszy, gospodynie zafundowały sobie ją na własne życzenie. Na 5 minut przed końcem, po bramce Nataly Turkało z rzutu karnego, wygrywały 25:22. Było to ostatnie trafienie gospodyń. W 57. min było tylko 25:24, ale miejscowe nie dały sobie już rzucić bramki.

 

Eurobud Grupa JKS Jarosław – Piłka Ręczna Koszalin 25:24 (14:12)
Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Kulpa, Backiel – Bancilon Novais 2, Balsam 4, Donets 0, Luberecka 0, Turkalo 6, Pietras 2, Strózik 2, Żukowska 5, Kozimur 4.
PR Koszalin: Filończuk, Prudzienica – Han 2, Urbaniak 1, Mazurek 0, Mączka 1, Tracz 3, Harić 4, Volnovyk 0, Sach 0, Rycharska 3, Smolinh 1, Borysławska 0, Tomczyk 0, Andrijczuk 9.
Sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (obaj z Radomia). Kary: Eurobud Grupa JKS – 12 min; PR Koszalin – 6 min. Czerwona kartka: Żukowska (27. – faul). Widzów: 750.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium