Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie.pl, nr 261/2019, Środa 18 września 2019 r., Ireny i Józefa

SRS Czuwaj Przemyśl trzeci w Legnicy
Piłkarze ręczni I-ligowego SRS Czuwaju zajęli 3. miejsce w dwudniowym (23 – 24 sierpnia br.) turnieju pod nazwą I Memoriał Zdzisława Woźniaka, który rozegrany został w Legnicy. Przemyślanie wygrali tylko jeden mecz, ale niewiele o ich obecnej dyspozycji można powiedzieć, w hali Siódemki Miedzi wystąpili bowiem w mocno osłabionym składzie.
Najwartościowszym zawodnikiem meczu Nielba – SRS Czuwaj wybrany został… kierownik przemyskiego zespołu Krzysztof Błażkowski, który mimo upływu lat wciąż potrafi czarować na prawym rozegraniu.

Podopieczni grającego trenera Michała Kubisztala wystąpili bez czterech podstawowych zawodników: Pawła Sara, Macieja Kubisztala, Tomasza Kulki i Pawła Stołowskiego. To – zważywszy na wcale nie szeroki – skład zespołu miało fundamentalny wpływ na wyniki legnickiego sprawdzianu. Turnieju, który miał mocną obsadę. Gospodarze, czyli Siódemka Miedź myśli o awansie do PGNiG Superligi, Nielba Wągrowiec to zespół, który w minionym sezonie ten awans przegrał w barażach z SPR PWSZ Tarnów, zaś Gwardia Koszalin to mocna ekipa pierwszej grupy I-ligowych zmagań.

Czuwajowcy wygrali jeden mecz. Z Gwardią. Bez większych problemów, bo solidną przewagę budowali od początku spotkania. 10-bramkowa różnica po I połowie była tego najlepszym dowodem. W drugich 30 minutach przemyślanie kontrolowali przebieg gry i wygrali bardzo pewnie. Drugiego dnia (24 sierpnia br.) rozegrali dwa pojedynki. Rano z gospodarzami, z którymi wyrównaną walkę toczyli do 45. min. Popołudniu zmierzyli się z Nielbą. I połowa w całości należała do przeciwników. W drugiej odsłonie czuwajowcy podjęli walkę, zaczęli gonić rywala, ale ostatecznie nie byli w stanie odrobić poniesionych w pierwszej fazie spotkania strat.