Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 58/2020, Czwartek 27 lutego 2020 r., Gabriela i Anastazji
Opublikowano
Jarosław
Kolejne sparingi piłkarek ręcznych Eurobud Grupa JKS Jarosław
Po mocno obsadzonym turnieju w Hodoninie (Czechy) superligowe, piłkarki ręczne Eurobud Grupa JKS Jarosław rozegrały kolejne mecze kontrolne podczas zagranicznej eskapady u naszych południowych sąsiadów.
fot. ze zbiorów własnych
Jarosławianki mają bardzo intensywny okres przygotowawczy. W Czechach i na Słowacji rozgrywają mecz kontrolny za meczem kontrolnym.

Podopieczne Vita Teleky’ego – po kilkunastodniowym obozie w Czechach – przeniosły się na Słowację. Nim jednak do tego doszło, w ciągu trzech dni (19, 20 i 21 sierpnia br.), rozegrały cztery pojedynki kontrolne. W miejscowości Veseli nad Morawą najpierw dwukrotnie zmierzyły się z miejscowym, ekstraklasowym zespołem SHK. W pierwszym zremisowały 27:27, w drugim zwyciężyły 30:22. Potem dwa razy sparowały z drużyną Handball Club Żylina. Oba pojedynki wygrały – 33:27 i 32:27.

22 sierpnia br. jarosławianki przeniosły się na Słowację. Nie miały jednak chwili wytchnienia. W dniu przyjazdu rozegrały dwa kolejne pojedynki. Pierwszy z MSK Dunajską Stredą, opartej w większości na piłkarkach z Węgier, a więc kraju z najlepszą ligą w Europie. Wygrały 34:30. W drugim spotkaniu przegrały z ekipą HC Duslo Sala 24:35.

Przypomnijmy, że na turnieju w czeskim Hodoninie zajęły 2. miejsce. Pokonały ekstraklasową MGA Fivers Wiedeń 41:24, później przegrały z Perłą Lublin 15:40, następnie wygrały z Koroną Handball Kielce 26:24 i z ekstraklasowym BNTU-BelAz Mińsk z Białorusi 39:29. Na zakończenie turnieju zwyciężyły z HK Hodonin 35:28.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium