Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie.pl, nr 261/2019, Środa 18 września 2019 r., Ireny i Józefa

Pierwszy sparing SRS Czuwaju
Porażką z superligową SPR Stalą Mielec na wyjeździe rozpoczęli etap meczów kontrolnych przed zbliżającym się sezonem piłkarze ręczni SRS Czuwaju Przemyśl.
Przemyślanie przygotowania do sezonu 2019 – 2020 rozpoczęli 3 sierpnia br. Od ciekawej propozycji, bo gry bubble football na sztucznej murawie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu.

Oba zespoły nie wystąpiły w optymalnych zestawieniach. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza gospodarzy. Ich nowy trener Dawid Nilsson nie mógł – ze względy na kontuzje – skorzystać z usług: Łukasza Janysta, Michała Wypycha, Bartosza Wojdaka, Marcina Miedzińskiego i Jakuba Ćwięka. Wśród czuwajowców zabrakło natomiast na parkiecie: Adam Iwasieczki, Andrzeja Nowaka i Konrada Bajwoluka. PO raz pierwszy natomiast w seniorskim zespole zagrali juniorzy Kamil Guzdek i Kacper Kielar.

Mielczanie wygrali zdecydowanie, ale nie wynik w tej rywalizacji był najważniejszy. Już od samego początku inicjatywę na boisku przejęła Stal, która po bramkach Michała Kozioła, Piotra Adamczaka i Tomasza Grzegorka prowadziła 3:0. Kolejne minuty to wyrównana gra, a na wyróżnienie w Stali zasłużył przede wszystkim wychowanek klubu, debiutujący w tym sezonie w seniorskiej drużynie M. Kozioł, który w całym spotkaniu zdobył siedem bramek. Ani razu nie pomylił się z linii 7 metrów. W II połowie przewaga mielczan wciąż była wyraźna. Gospodarze dyktowali warunki, systematycznie powiększając przewagę. W 45. min wyniosła ona nawet dziesięć bramek (29:19). Dopiero w końcówce przemyślanie zniwelowali nieco straty i ulegli stalowcom różnicą ośmiu trafień.

SPR Stal Mielec – SRS Czuwaj Przemyśl 35:27 (20:14)
SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić, Witkowski – Krępa 2, Skuciński 4, Kozioł 7, Mochocki 0, Kornecki 1, Grzegorek 3, Jędrzejewski 2, Wołyncew 2, Chodara 4, Dutka 1, Krupa 5, Adamczak 4.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar – Biernat 4, Stołowski 6, Guzdek 1, Kielar 0, Pedryc 0, Nowak 3, Kubik 2, Kroczek 3, Maciej Kubisztal 2, Michał Kubisztal 2, Kulka 5.