Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Mistrzynie Polski w Ujkowicach
Reprezentantka Białorusi Valentina Nestsiaruk i wychowanka UKS SP 14 Przemyśl Katarzyna Kozimur, które obecnie występują w barwach mistrzyń Polski w piłce ręcznej MKS-ie Lublin, gościły w Zespole Szkół w Ujkowicach.
fot. Mariusz Godos
Młode sportsmenki z ZS w Ujkowicach z mistrzyniami Polski: V. Nestsiaruk (pierwsza z lewej) i K. Kozimur (druga z lewej).

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia obie szczypiornistki przeprowadziły pokazowe zajęcia w kilkuosobową grupą dziewcząt w miejscowego gimnazjum i szkoły podstawowej. Był także czas na wspólne zdjęcia, rozmowy o piłce ręcznej. Aktualne mistrzynie Polski wręczyły uczennicom ZS w Ujkowicach klubowe gadżety i pamiątki.

Pomysłodawcą tych nietypowych zajęć był nauczyciel wychowania fizycznego w ujkowickiej placówce Bartosz Krucan. – To duże wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności. Ale nie byłoby tego spotkania, gdyby nie zaangażowanie mojego kolegi ze studiów Grześka Kozimura. Kaśka jest jego siostrą, a Valentina jest jego drugą połową. Łatwiej było także z tego powodu, że z Kaśką znam się od lat, chodziliśmy do jednej szkoły, czyli „czternastki”. Jako że obie dziewczyny święta spędziły w Przemyślu, to była znakomita okazja, aby zaprosić je do naszej szkoły – tłumaczy B. Krucan.

W ZS w Ujkowicach stawiają przede wszystkim na koszykówkę i piłkę nożną, ale skoro nadarzyła się okazja potrenować w obecności tak znakomitych zawodniczek, to trudno było z tego nie skorzystać. – Przygotowujemy się do zawodów powiatowych. Wykorzystaliśmy okazję, aby przyjrzeć się, ale i przekonać się na własnej skórze jak wygląda porządny, profesjonalny trening piłkarek ręcznych – podsumował B. Krucan.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium