Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Przemyśl
Michał Kubisztal grającym trenerem SRS Czuwaju Przemyśl
Działacze I-ligowego SRS Czuwaju kompletują skład i przygotowują podłoże pod okres przygotowawczy. Najważniejsza informacja brzmi: nowym, grającym trenerem zespołu został wielokrotny reprezentant Polski, jedna z największych gwiazd ostatnich lat w polskim szczypiorniaku, Michał Kubisztal.
Michał Kubisztal (rzuca) jest zdecydowanie najlepszym wyborem działaczy jeśli chodzi o obsadę stanowiska trenera zespołu.
fot. Kamil Krukiewicz
Michał Kubisztal (rzuca) jest zdecydowanie najlepszym wyborem działaczy jeśli chodzi o obsadę stanowiska trenera zespołu.

Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym przemyślanie zostali wicemistrzami I ligi, pozwalając się zdystansować tylko SPR PWSZ Tarnów (tarnowianie wygrali baraż z Nielbą Wągrowiec i w nadchodzącym sezonie 2019 – 2020 zagrają w PGNiG Superlidze), rezygnację z funkcji trenera zespołu złożył Piotr Kroczek. Wraz z nim odszedł z klubu drugi trener Przemysław Korobczak (z powodów osobistych).
Przed władzami klubu stanęło niełatwe zadanie poszukania godnego następcy. To nie jest łatwe, dobrzy fachowcy bowiem się cenią… Pomysł, który wpadł do głowy szefostwa klubu był znakomity. Ogromna wiedza, doświadczenie, antycypacja parkietowych wydarzeń, wyjątkowa inteligencja i wciąż chęć pomocy zespołowi z Przemyśla to elementy, które zdecydowały o rozpoczęciu rozmów w sprawie przejęcia fotela szkoleniowca wicemistrza I ligi z Michałem Kubisztalem. Klasą samą w sobie, człowiekiem, który z wielu pieców chleb jadł. Pieców, na które Przemyśl nigdy stać nie będzie. Obowiązki trenera miałby łączyć z regularną grą na parkiecie. Po kilkunastu dniach negocjacji, udało się. Jego asystentem został Krzysztof Błażkowski, który równocześnie pełnić będzie rolę kierownika zespołu.

Z SRS Czuwajem pożegnał się młody rozgrywający Hubert Obydź, który zasilił szeregi Padwy Zamość, idąc śladami Pawła Puszkarskiego. W przyszłym sezonie w ekipie Michała Kubisztala nie zagra także Patryk Wacek, który wrócił do Vive II Kielce. Nie wiadomo (który do już sezon z rzędu?), czy zagra Paweł Stołowski.
Zyski? Z cała pewnością wzmocnieniem zespołu będzie 22-letni lewy rozgrywający Paweł Perdyc. W poprzednim sezonie występował w I-ligowej Stali Gorzów Wielkopolski, w której był jedną z kluczowych postaci. Mierzy aż 205 cm wzrostu. Jest wychowankiem Zagłębia Lubin, grał także w ekstraligowej Spójni Gdynia (wspólnie m.in. z byłym zawodnikiem SRS Czuwaju Bogdanem Oliferczukiem). Być może do zespołu dołączy także wychowanek Olimpu Grodków, w poprzednim sezonie występujący w MKS Wieluń Michał Bernaś. 28-letni rozgrywający (185 cm wzrostu), który w barwach zespołu z Wielunia był wyróżniającą się postacią.


Skład grupy C I ligi mężczyzn w sezonie 2019 – 2020:

SRS Czuwaj Przemyśl, AZS AWF Biała Podlaska, MTS Chrzanów, Padwa Zamość, KPR Legionowo, KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Orlen Wisła II Płock, AZS UW Warszawa, Azoty II Puławy (beniaminek), AZS UJK Kielce (beniaminek) i – ewentualnie – AZS Uniwersytet Radom.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Czuwaj 91.199.250.17 10.07.2019

tarnowianie wygrali baraż z Nielbą Wągrowiec i w nadchodzącym sezonie 2019 – 2020 zagrają w PGNiG Superlidze ???

Panie Mariuszu czy przypadkiem w dalszej fazie Nelba nie przegrała ze Stala Mielec?

user
Kornel 31.183.216.48 10.07.2019

Hohoho, aleś Pan walną laurkę ...... !

user
MG 83.14.14.139 10.07.2019

Przegrała! Ale nie o Nielbę tu chodzi, a o SPR PWSZ Tarnów. Zespół, który wygrywając dwumecz z Nielbą, awansował do PGNiG Superligi. Pozdrawiam.

user
Harcerzyk 80.82.31.186 11.07.2019

Wzmocnienia...tylko po co? Jak sie nie gra o awans to po co robic cisnienie na 2 miejsce? Dobrze, ze sie trener zmienil bo o tym poprzednim to szkoda slow, a nowy ma chociaz pojecie grajac na swiatowym poziomie.

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium