Życie Podkarpackie nr 7/2020 Życie Podkarpackie nr 7/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2020, Niedziela 23 lutego 2020 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Przemyśl
Rosną następcy wicemistrzów I ligi
Z brązowym medalem ogólnopolskiego finału Gimnazjady wrócili znad morza młodzi piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Finał był równocześnie nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w kategorii do lat 15. Brąz podopiecznych Przemysława Korobczaka to jeden z największych sukcesów w przemyskim sporcie młodzieżowym w ostatnich latach.
fot. ze zbiorów własnych
Brąz podopiecznych Przemysława Korobczaka to jeden z największych sukcesów w przemyskim sporcie młodzieżowym w ostatnich latach.

Reprezentanci SP 14 Przemyśl na co dzień trenują w SRS Czuwaju Przemyśl. Są więc naturalnymi następcami m.in.: Pawła Sara, Macieja Kubisztala, Mateusza Kroczka czy Pawła Stołowskiego. Rosną następcy obecnych gwiazd przemyskiego szczypiorniaka i to cieszy najbardziej. Młodzi przemyślanie jak burza przeszli przez kolejne szczeble eliminacji. Niewiele jednak brakowało, aby w wielkim finale, który rozegrany został od 12 do 16 czerwca br. w Dźwirzynie, nie zagrali. To bardzo daleki wyjazd i szkoły nie było po prostu stać na wysłanie swoich uczniów-sportowców na tak kosztowną eskapadę. Trener P. Korobczak, rodzice zawodników, jak i sympatycy zespołu nie dali jednak za wygraną. Z prośbą o pomoc finansową zwrócili się do władz miasta. Z pozytywnym skutkiem. Zwrócili się także o pomoc do darczyńców poprzez jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Także skutecznie!

Zespół SP 14 Przemyśl nie zawiódł. Wygrał nad Bałtykiem sześć spotkań. Jeden mecz przegrał, ledwie jedną bramką. I to po kontrowersyjnych decyzjach arbitrów. W półfinale, przeciwko późniejszym mistrzom Polski w tej kategorii wiekowej – Gimnazjum nr 19 Zabrze. W grupie eliminacyjnej przemyślanie pokonali kolejno: SP 4 Oborniki Wielkopolskie 21:15, SP 23 Koszalin 16:15 i SP 11 Głogów 22:10. Pewnie awansowali do ćwierćfinału. Tak w grupie zmierzyli się z SP 3 Gdańsk, pokonując ją 16:7 i SP 2 Olsztyn, wygrywając zdecydowanie 20:11. W meczu półfinałowym spotkali się z reprezentacją Gimnazjum nr 19 Zabrze. Stoczyli niezwykle zacięty i pasjonujący pojedynek, który przegrali minimalnie, bo 14:15. Podopiecznym P. Korobczaka pozostała walka o brąz MP. Tam ich rywalem był zespół SP 11 Głogów, który już raz pokonali w grupie. I tym razem nie dali szans głogowianom, triumfując 25:17.

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu wystąpiła w składzie (zdobyte bramki w turnieju): Miłosz Zadora, Oskar Zajdel (bramkarze), Kacper Kielar (29), Kacper Hajduk, Michał Mołoń (13), Łukasz Skórka (3), Szymon Wywrot (skrzydłowi), Michał Kipp (9), Maciej Wrześniowski (7) Paweł Ficak (3) (obrotowi), Kamil Guzdek (33), Jakub Ilnicki (11), Karol Kroczek (21), Jakub Rosół (3), Oskar Opałka (1), Jakub Janowicz (2) (rozgrywający). Z powodu kontuzji nie zagrał w finale Jakub Czumak.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces przemyskiej młodzieży w finale ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce ręcznej. W obu przypadkach trenerem zespołu był Przemysław Korobczak. W 2010 r. w Siedlcach zespół dziewcząt zdobył złoty medal, zaś w 2007 r. w Płocku chłopcy wywalczyli srebro.

 

Końcowa klasyfikacja ogólnopolskiego finału Gimnazjady:

1. Gimnazjum nr 19 Zabrze, 2. SP 67 Bydgoszcz, 3. SP 14 Przemyśl, 4. SP 11 Głogów, 5. Gimnazjum nr 35 Łódź, 6. SP 2 Olsztyn, 7. SP 5 Puławy, 8. SP 3 Gdańsk, 9. SP 300 Warszawa, 10. SP 4 Oborniki Wielkopolskie, 11. Zespół Szkół Sportowych Szczecin, 12. SP 23 Koszalin, 13. SP Brzeg, 14. SP Nowe Piekuty, 15. Gimnazjum nr 9 Gorzów Wielkopolski, 16. SP 91 Kraków.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 7/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium