Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 152/2020, Niedziela 31 maja 2020 r., Anieli i Petroneli
Opublikowano
Przemyśl
Rewelacyjne 30 minut SRS Czuwaju
25 bramek rzuconych, 9 straconych, kilka fantastycznych ofensywnych kombinacji, interwencji Adriana Szczepańca, twarda defensywa to znakomite 30 minut w pigułce w wykonaniu I-ligowego SRS Czuwaju. Dzięki temu rozbili w drobny mak niewygodnego rywala.
Tomasz Kulka (rzuca) zdobył w meczu z KSSPR-em Końskie 10 bramek.
fot. Kamil Krukiewicz
Tomasz Kulka (rzuca) zdobył w meczu z KSSPR-em Końskie 10 bramek.

Goście przyjecali do Przemyśla bez kilku podstawowych zawodników: Daniela Goliszewskiego, Krzysztofa Słonickiego, Ernesta Pilarskiego i Adama Janusa, ale wcale im to nie przeszkadzało w I połowie. Początkowo znakomicie spisywał się w bramce Daniel Szot. Zaczęli od trafienia Piotra Gasina, by po 6 minutach prowadzić już 1:5. Tak jak szybko przewagę zyskali, tak szybko ją stracili. W 12. min Tomasz Kulka doprowadził do remisu 6:6 i wydawało się, że przemyślanie stanęli na nogi. Że początek był jak ze złego snu. Za moment na pierwsze prowadzenie w tym meczu (7:6) wyprowadził czuwajowców Tomasz Biernat. W 22. min było 12:10 po trafieniu Pawła Stołowskiego. Ale końcówka należała już do przyjezdnych. Dwie bramki Pawła Wolskiego przedzielona trafieniem Tomasza Napierały pozwoliły im zupełnie niespodziewanie wygrać I połowę dwiema bramkami.
W przerwie w szatni przemyślan musiało być gorąco. Na parkiet wyszedł inny zespół. Przez 13 minut II połowy goście nie istnieli. Dzięki kapitalnej postawie w defensywie, znakomitym interwencjom Adriana Szczepańca przyjezdni nie byli w stanie ani razu trafić do bramki. W tym czasie wicelider trafił do siatki rywala raz za razem. Rozważnie i z pomysłem prowadzeni przez Michała Kubisztala w 43. min wygrywali aż 24:15. W 44. min, za sprawą najlepszego w ich szeregach Pawła Wolskiego, podopieczni R. Napierały zdobyli pierwszą bramkę w II odsłonie. Przewaga przemyślan jednak rosła z minuty na minutę. 10 bramek przewagi SRS Czuwaj osiągnął w 45. min. Było 26:16 po trafieniu Mateusza Kroczka. Najwyższe prowadzenie było w 57. min, kiedy atomowym rzutem popisał się Mateusz Nowak. Było 35:20. Ostatecznie skończyło się na 14-bramkowej wygranej.SRS Czuwaj Przemyśl – KSSPR Końskie 38:24 (13:15)
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Wacek 0, Biernat 3, Stołowski 5, Kubik 0, Bajwoluk 3, M. Nowak 7, A. Nowak 2, Kroczek 3, Obydź 0, Kulka 10, Maciej Kubisztal 3, Michał Kubisztal 2.
KSSPR Końskie: Witkowski, Wnuk, Szot – P. Napierała 0, Wolski 11, Fidor 2, Sękowski 0, Woźniak 2, Matyjasik 2, T. Napierała 4, Pacak 0, Gasin 3.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość). Kary: SRS Czuwaj – 10 min; KSSPR Końskie – 10 min. Czerwona kartka: Matyjasik (29. – faul). Widzów: 250.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
tranx 185.25.123.189 31.03.2019

Teraz czas na Legionowo !

nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium