Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie.pl, nr 341/2019, Sobota 7 grudnia 2019 r., Marcina i Ambrożego
Przemyślanie roznieśli outsidera w Radomiu
Jak na kandydata do wygrania tej ligi, na razie wicelidera tabeli, przemyski SRS Czuwaj nie mógł mieć problemów w spotkaniu z outsiderem tabeli. I nie miał… Rozgromił dzisiaj (23 marca br.) na wyjeździe AZS Uniwersytet Radom różnicą aż 14 bramek. Dzięki temu zniwelowali stratę do prowadzącego SPR PWSZ Tarnów do dwóch punktów, mając jeden mecz mniej.
Tomasz Kulka (z piłką) zdobył w Radomiu 5 bramek.

Gospodarzom, których trenuje znany szkoleniowiec Gienadij Kamelin, wyrównaną walkę udawało się prowadzić przez osiem minut. Zaczęli od prowadzenia 1:0 po bramce z rzutu karnego Marka Kubajki, na co trafieniami odpowiedzieli Paweł Stołowski i Mateusz Kroczek. W 5. min do remisu doprowadził, ponownie nie myląc się z linii 7 m, M. Kubajka. Od tego momentu na parkiecie zaczęła zarysowywać się coraz wyraźniejsza przewaga wicelidera. Ich akcje ofensywne były coraz bardziej przemyślane i wyrafinowane. W 12. min, po bramce M. Kroczka, objęli prowadzenie 4:8. Cztery minuty później Piotr Banaczek doprowadził do stanu 7:9, ale M. Kubajka tym razem pomylił się z rzutu karnego (obronił Adrian Szczepaniec) i to był gwóźdź do trumny dla radomian. Do końca I połowy byli w stanie zdobyć cztery bramki, na co przemyślanie odpowiedzieli dwukrotnie większą zdobyczą. W 22. min było 7:13, zaś dwa ostatnie trafienia czuwajowców w tej części gry były dziełem Tomasza Biernata i M. Kroczka.
7-bramkowa przewaga po pół godzinie gry jeszcze niczego nie gwarantowała, ale była znakomitym kapitałem na drugie 30 minut. W nich nie było mowy o odpuszczaniu, o większej niż jedna chwil dekoncentracji. Znakomite akcje i efektowne trafienia P. Stołowskiego i T. Kulki w 48. min rozstrzygnęły praktycznie sprawę. Przemyślanie wygrywali wówczas 20:29 i w ostatnich 10 minutach dobili bezradnego rywala. W 55. min było już 23:35, kiedy Markowskiego pokonał atomowym rzutem z drugiej linii Mateusz Nowak. Najwyższa, bo 15-bramkowa, przewaga wicelidera była natomiast w 58. min, kiedy bramkarza radomian zaskoczył ze skrzydła Patryk Wacek – 24:39.

AZS Uniwersytet Radom – SRS Czuwaj Przemyśl 27:41 (11:18)
AZS Uniwersytet: Markowski, Sulima – Socha 0, Wasik 0, Rojek 5, Kiraga 2, Ochmat 0, Kwiecień 2, Maszczyński 1, Stanik 1, Pawelec 1, Gruszczyński 9, Kubajka 5, Banaczek 1.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Wacek 2, Biernat 4, Stołowski 7, Kubik 2, Bajwoluk 0, M. Nowak 5, A. Nowak 1, Kroczek 6, Obydź 0, Kulka 5, Maciej Kubisztal 5, Michał Kubisztal 4.
Sędziowali: Michał Cieślik i Piotr Oleksyk (obaj z Kielc). Kary: AZS Uniwersytet – 6 min; SRS Czuwaj – 14 min. Widzów: 50.