Życie.pl, nr 349/2018, Sobota 15 grudnia 2018 r., Celiny i Waleriana
Znakomity mecz SRS Czuwaju. KSZO rozgromione
W Ostrowcu Świętokrzyskim piłkarze ręczni SRS Czuwaju Przemyśl pobili kilka rekordów. Swoich i całej ligi. To był znakomity pojedynek w wykonaniu podopiecznych Piotra Kroczka.
Maciej Kubisztal (nr 57) zdobył w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 bramek.

Goście od samego początku narzucili swój styl gry. Agresywny, nastawiony na szybkie kontry i wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji, aby skarcić miejscowych. Wicelider tabeli początkowo mozolnie budował przewagę, bo w defensywie przydarzały się im momenty zapomnienia. 2-, 3-bramkową przewagę posiadali do 19. min. W 12. min, po trafieniu Macieja Kubisztala, było 7:10, ale w owej 19. min, po bramce Macieja Jeżyny ostrowianie dogonili rywala. Było 13:13. Końcowe 10 minut I połowy czuwajowcy rozegrali wręcz koncertowo. Na bramkę gospodarzy sunął atak za atakiem. Trafiali wówczas przede wszystkim Mateusz Kroczek i Mateusz Nowak, ale bramkowe akcenty rozkładały się na większą liczbę graczy. Przewaga urosła błyskawicznie. W 28. min było 15:23 i z 8-bramkową przewagą przemyślanie udali się do szatni.

Zaraz na początku II odsłony Piątkowskiego pokonał Michał Kubisztal, w 36. min trafił po raz kolejny i przemyślanie po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzili różnicą 10 bramek. Było 19:29. Na parkiecie byli absolutnymi suwerenami, dzielili i rządzili. Trafiali jak chcieli i skąd chcieli, co wcale nie oznaczało, że robili to przy pełnej akceptacji gospodarzy. Po 15 minutach gry w II odsłonie wynik brzmiał 23:37. Szczypiorniści KSZO byli w tym czasie w stanie rzucić 6 bramek, SRS Czuwaju aż 12. W kolejnym kwadransie przyjezdni nieco odpuścili, cały czas jednak będąc niesamowicie skuteczni. Najwyższą przewagę bramkową w tym pojedynku osiągnęli w 53. min. Wówczas kontrę sfinalizował T. Kulka i SRS Czuwaj wygrywał różnicą 16 bramek – 27:43.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – SRS Czuwaj Przemyśl 34:47 (17:25)
KSZO Ostrowiec Św.: Piątkowski, Kijewski – Grabowski 6, Bysiak 4, Falasa 3, Jeżyna 6, Cukierski 0, Granat 1, Telka 6, Pawlik 1, Włoskiewicz 1, Baran 0, Chmielewski 2, Hubka 1.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Wacek 1, Biernat 4, Stołowski 2, Kubik 2, Bajwoluk 4, Nowak 6, Górski 0, Kroczek 6, Obydź 1, Kulka 9, Maciej Kubisztal 8, Michał Kubisztal 4.
Sędziowali: Jakub Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec). Kary: KSZO Ostrowiec Św. – 8 min; SRS Czuwaj – 6 min. Widzów: 400.