Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Minimalna porażka SRS Czuwaju w Legnicy
Szczypiorniści SRS Czuwaju przegrali drugi z rzędu mecz na wyjeździe, będąc równorzędnym, a fragmentami nawet lepszym, zespołem od gospodarzy. Gospodarzy, którzy byli wyżej notowani w tabeli. Dwa tygodnie temu przydarzyło się to w Końskich, w sobotę, 18 kwietnia br., w Legnicy.
Paweł Stołowski był w Legnicy najskuteczniejszym z graczy SRS Czuwaju.

Przez większość spotkania na prowadzeniu byli przemyślanie. Bardzo dobrze rozpoczęli mecz w hali sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Legnicy. Narzucili swój styl gry renomowanym szczypiornistom Siódemki Miedzi, prowadząc do przerwy różnicą dwóch bramek. Gospodarze na pierwsze prowadzenie (18:17) wyszli dopiero w 37. min za sprawą dwóch celnych rzutów z rzędu Bartosza Nastaja. Do końca pojedynku trwała już walka bramka za bramkę. Legniczanie, wciąż liczący na zajęcie 2. miejsca w tabeli, dającego możliwość gry w barażu o awans do PGNiG Superligi, ten fakt mogą zawdzięczać przede wszystkim znakomicie dysponowanemu w bramce Łukaszowi Mazurowi i wyjątkowo skutecznemu Robertowi Szuszkiewiczowi. Na 60 sekund przed końcową  syreną miejscowi, dzięki trafieniu Wojciecha Czuwary, uzyskali dwie bramki przewagi – 30:28. Czuwajowcy odpowiedzieli jednak trafieniem Pawła Puszkarskiego, w kolejnej akcji przejęli piłkę i przez ostatnie pół minuty mieli możliwość doprowadzenia do remisu. Tuż przed końcem znakomitą dyspozycję przez cały mecz potwierdził Ł. Mazur, który odbił rzut Pawła Stołowskiego.

Siódemka Miedź Legnica - Czuwaj Przemyśl 30:29 (14:16)
Siódemka: Mazur, Matkowski – Szuszkiewicz 13, Kozłowski 1, Nastaj 2, Płaczek 3, Czuwara 4, Makowiejew 0, J. Będzikowski 2, Skiba 2, Antosik 2, Wita 0, Majewski 0.
Czuwaj: Sar, Orłowski – Kusal 3, Janus 1, Puszkarski 3, Stołowski 8, Dejnaka 0, Wańkowicz 1, Żak 1, Misiewicz 2, Kroczek 4, Kubisztal 6.
Sędziowali: Paweł Klimowicz (Opole) i Adam Kowalski (Ozimek). Kary: Siódemka Miedź – 10 min; SRS Czuwaj – 2 min. Widzów: 150.