Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
„Tylko” remis szczypiornistów SRS Czuwaju
Jaka gra, taki wynik – tak można powiedzieć, analizując dzisiejszy (11 kwietnia br.) występ szczypiornistów przemyskiego SRS Czuwaju przed własną publicznością z Viretem CMC Zawiercie.
fot. Łukasz Delmanowicz
Paweł Stołowski (z prawej) był najskuteczniejszym zawodnikiem SRS Czuwaju w meczu z Viretem CMC Zawiercie.

Podopieczni Przemysława Korobczaka zremisowali, ale gdyby goście mecz wygrali, to nie byłaby to wielka niesprawiedliwość losu. Gospodarze zaczęli bardzo źle, w 8. min przegrywając już 2:7. Tak jak szybko stracili dystans do rywala, tak szybko go odrobili. Po udanych interwencjach w bramce Pawła Sara i skuteczności Pawła Stołowskiego, w 12. min był już remis 8:8. W 22. min miejscowi wyszli nawet na 2-bramkowe prowadzenie 14:12, ale nie potrafili go utrzymać do końca I połowy. Falowanie i spadanie to był znak firmowy przemyślan tego dnia. Znak, który w ostatecznym rozrachunku omal nie zakończył się porażką.
Kiedy w 40. min, po serii naprawdę udanych zagrań i znakomitych interwencji P. Sara, wynik brzmiał 27:21, niewielu było takich, którzy sądzili, że podopiecznym P. Korobczaka może w tym spotkaniu stać się jakaś krzywda. Tym bardziej, że niemal wszystkie atuty mieli w rękach. Oprócz jednego: koncentracji i determinacji. Uwierzyli, że w dalszych fragmentach mecz wygra się sam. To było tak samo fatalne założenie, jak i ich postawa w kolejnych 10 minutach gry. Pojedynczymi, zbyt indywidualnymi akcjami nie potrafili utrzymać bezpiecznej przecież przewagi. W 54. min Damian Kapral doprowadził do remisu 31:31. Do końca spotkania trwała już walka bramka za bramkę. Na niecałe 120 sekund przed końcem Tomasz Fugiel z rzutu karnego dał swojemu zespołowi prowadzenie 32:33. Wyrównał P. Stołowski, ale ostatnie słowo mogło należeć do zawiercian. Gospodarzom udało się wybronić ich akcję, ale swoją postawą tego dnia rozczarowali.

SRS Czuwaj Przemyśl – Viret CMC Zawiercie 33:33 (17:18)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Kusal 0, Janus 0, Puszkarski 1, Dejnaka 0, Stołowski 10, Wańkowicz 2, Żak 5, Piechnik 0, Misiewicz 3, Kroczek 7, Kubisztal 5.
Viret CMC: Ratuszniak, Kot, Zbroiński – Kapral 1, I. Zagała 0, S. Zagała 5, Pakulski 1, Bzdęga 0, Fugiel 10, Komalski 4, Biernacki 8, Makaruk 3.
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (obaj z Sandomierza). Kary: SRS Czuwaj – 10 min; Viret CMC – 8 min. Widzów: 300.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium