Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Przegrana piłkarzy ręcznych SRS Czuwaju w ostatnich sekundach
Bardzo dobry mecz w Końskich przeciwko wiceliderowi tabeli rozegrali szczypiorniści SRS Czuwaju Przemyśl. Byli o krok od sprawienia bardzo miłej niespodzianki, ale ostateczni to gospodarze okazali się lepsi. Wygrali dzięki rzutowi karnemu na 6 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.
Mateusz Kroczek (z prawej) rzucił w Końskich 6 bramek.

Przemyślanie potwierdzili niezłą dyspozycję z meczu z MTS-em Chrzanów. Od samego początku rzucili wyzwanie wiceliderowi i toczyli zażartą walkę o każdy metr parkietu. Od 15. min podopieczni Przemysława Korobczaka zanotowali także znakomitą serię w ataku, zwieńczoną efektownym i skutecznym rzutem przez całe boisko popularnego „Serka”. Wówczas wynik brzmiał 5:9. W kolejnych minutach gospodarze znacznie poprawili grę w obronie. Jeszcze w 25. min przyjezdni wygrywali 11:12, ale w samej końcówce stracili tę przewagę i ostatecznie schodzili na przerwę z bramką straty.
To wcale nie załamało przemyślan. II połowę rozpoczęli z podobnym animuszem i zaciętością, jak pierwsze 30 minut. Przez większość tej części gry bramkowa inicjatywa należała do podopiecznych P. Korobczaka. W 56. min wynik brzmiał 24:26 i zanosiło się na sporą niespodziankę. Szkoda, że nie potrafili wytrzymać z koncentracją do finału. Miejscowi zdobyli trzy bramki z rzędu i w 59. min wyszli na prowadzenie 27:26. Na 65 sekund wyrównał Paweł Stołowski. W kolejnej akcji wicelider wywalczył rzut karny, ale nie wykorzystał go Przemysław Matyjasik. Na pół minuty przed końcem przemyślanie popełnili błąd w ataku, a miejscowi, po trochę wątpliwym faulu Pawła Stołowskiego na Bartoszu Sękowskim, otrzymali kolejny rzut karny. Do końca pozostawało 6 sekund. Zimną krew z 7 m zachował Tomasz Napierała, zamieniając rzut karny na bramkę i komplet punktów dla swojej ekipy.

KSSPR Końskie – SRS Czuwaj Przemyśl 28:27 (15:14)
KSSPR Końskie: Witkowski, Wnuk – Rurarz 1, Maleszak 2, Mastalerz 0, Napierała 6, Matyjasik 6, Słonicki 1, Smołuch 5, Sękowski 4, Szczepanik 2, Pilarski 1.
SRS Czuwaj: Sar 1, Orłowski – Kusal 1, Janus 0, Puszkarski 4, Dejnaka 1, Stołowski 7, Żak 1, Piechnik 0, Misiewicz 4, Kroczek 6, Kubisztal 2.
Sędziowali: Bartosz Słowiński i Bartłomiej Skwarek (obaj z Warszawy). Kary: KSSPR Końskie – 4 min; SRS Czuwaj – 4 min. Widzów: 400.