Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Wysoka wygrana szczypiornistów SRS Czuwaju
Dzięki popisowo rozegranym 30 minutom gry szczypiorniści przemyskiego SRS Czuwaju zdecydowanie pokonali dzisiejszego (21 marca br.) wieczoru broniący się przed spadkiem zespół MTS-u Chrzanów.
Damian Misiewicz (z piłką) zdobył w meczu z MTS-em Chrzanów tylko jedną bramkę, ale popisał się kilkoma efektownymi asystami.

Do tradycji już należy, ze gospodarze słabo wchodzą w mecz. Tak było i tym razem. Nim się obejrzeli, w 5. min przegrywali 1:4, w 9. min – 2:5. Od tego momentu jednak znacznie poprawili grę w defensywie, dzięki czemu udanymi interwencjami mógł popisywać się Paweł Sar. Taka postawa nie mogła nie odbić się na wyniku. Fragment między 10. a 22. min miejscowi wygrali 7:1 i na osiem minut przed końcem I połowy objęli prowadzenie 9:6. Niestety, nie udało się go utrzymać do końca, bo podejmowane decyzje w ataku były nietrafione. Bramkę przewagi przy zejściu do szatni zapewnił MTS-owi Grzegorz Żydzik.
W II połowie wątpliwości nie było już żadnych. Od samego początku przemyślanie narzucili swój styl gry. Goście dzielnie trzymali się do 43. min, kiedy było 18:16. Potem, w odstępie kilkunastu sekund trafili Paweł Stołowski i Mateusz Kroczek, a w dodatku przyjezdnym przyszło grać w podwójnym osłabieniu. Czuwajowcy wykorzystali to perfekcyjnie. Wygrali ten fragment 3:0 i w 47. min odskoczyli na 23:17. Chrzanowianie już się nie podnieśli, a gwoździem do trumny były dla nich znakomite parady Łukasza Orłowskiego, który kompletnie zniechęcił ich do podejmowania ryzyka w ataku.

SRS Czuwaj Przemyśl – MTS Chrzanów 31:21 (10:11)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Kusal 1, Janus 0, Puszkarski 4, Dejnaka 2, Stołowski 9, Wańkowicz 2, Żak 1, Piechnik 1, Misiewicz 1, Kroczek 8, Kubisztal 2.
MTS Chrzanów: Górkowski, Wiatr – Zajdel 0, Madeja 0, Żydzik 4, Książek 1, Budziosz 0, D. Skoczylas 0, Wierzbic 0, Mucha 0, Cupisz 4, Kirsz 4, Skręt 1, Dęsoł 0, Stroński 2, M. Skoczylas 5.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Kary: SRS Czuwaj – 8 min; MTS Chrzanów – 16 min. Widzów: 400.