Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl
Rezerwy mistrzów Polski z Kielc bez szans
Bardzo dobrym występem I-ligowi piłkarze ręczni SRS Czuwaju pokazali, jak wiele jeszcze musi się uczyć kielecka młodzież. Uczyć nie tylko gry w handball, ale przede wszystkim poznać tajniki kindersztuby, bo w dzisiejszy (18 marca br.) wieczór nie można było oprzeć się wrażeniu, że kilku młokosom z rezerw mistrzów Polski nieco poprzewracało się w głowach.
fot. Kamil Krukiewicz
Po chamskim faulu Jakuba Bulskiego w 29. min Paweł Puszkarski doznał kontuzji żeber i już nie pojawił się na parkiecie.

Przemyślanie przystąpili do meczu w pełni skoncentrowani i zmobilizowani, chcieli srogo zrewanżować się za przykrą porażkę z I rundy. W 8. min po trafieniu Czarnogórca Branko Vujovicia było 3:5. W 12. min do remisu 5:5 doprowadził najlepszy tego dnia, obok Pawła Sara, zawodnik SRS Czuwaju Paweł Stołowski. Od tego momentu przemyska maszyna wjechała na właściwe tory. Przewaga rosła z minut na minutę. Bardzo dobrą zmianę dał Konrad Bajwoluk. To po jego dwóch trafieniach z rzędu w 24. min było 13:9. Przez bezradność, w szeregach gości wzrastała niezdrowa agresja i pretensje do sędziów, którzy i tak byli zbyt tolerancyjni dla ostentacyjnego wymachiwania rękoma czy robienia groźnych min przez kielecką młodzież. Najwyraźniej ci młodzi ludzie zbyt długo przebywają w towarzystwie Szmala, Bieleckiego, Jureckiego, Lijewskiego czy pozostałych mistrzów Polski z pierwszej ekipy Vive Tauronu. Tyle, że wymienieni mają szacunek dla przeciwnika, a w niektórych głowach tych młodych ludzi póki co jest nieco pustki... To jeszcze nie jest czas na gwiazdorstwo!
Kolejne bramki Macieja Kubisztala, Pawła Puszkarskiego i Tomasza Kulki sprawiły, że w 26. min czuwajowcy uciekli już na 16:9. W 29. min bramkę ze skrzydła zdobył P. Puszkarski, ale przy okazji został brutalnie sfaulowany przez Jakuba Bulskiego. Tego przemyślanom było dość. Kiedy „Pucha” zwijał się z bólu na parkiecie, postanowili nieco poważniej „porozmawiać” z rywalami. Zaczęła się niezła przepychanka, którą na szczęście udało się opanować. Bulski został wyrzucony z placu gry, a P. Puszkarski z urazem żeber nie pojawił się już w tym meczu na parkiecie. 8-bramkowa różnica przy zejściu do szatni była adekwatna do przebiegu I połowy.
Gospodarze byli przygotowani na fakt, że to nie jest jeszcze koniec meczu. Że kielczanie podejmą jeszcze próbę odwrócenia niekorzystnej sytuacji. Co prawda w 37. min, po efektownej bramce Mateusza Nowaka przewaga urosła do 10 bramek – 22:12, ale ruchliwość, ciągła zmienność metod obrony i czyhanie na błędy – w przekonaniu kielczan rozluźnionego wysokim prowadzeniem – rywala cały czas nakazywały ostrożność. W 40. min było 22:15, ale dalszą niwelację strat wybił z głowy gościom Paweł Sar. Goście w 45. min przegrywali 24:18 i pękli.  W 49. min po raz kolejny trafił „Stołek” i stało się jasne, że komplet punktów pozostanie nad Sanem. Było 28:19. W końcówce spotkania na parkiecie pojawili się przemyscy gracze rezerwowi, z których największy aplauz przypadł Mateuszowi Trawnickiemu, który dwukrotnie pewnymi rzutami trafiał do siatki. Wysokie zwycięstwo stało się faktem. Było jak najbardziej zasłużone po jednym z lepszych spotkań w wykonaniu podopiecznych P. Kroczka na własnym parkiecie.

SRS Czuwaj Przemyśl – Vive II Tauron Kielce 34:25 (19:11)
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka – Lew 0, Puszkarski 3, Biernat 1, Stołowski 8, Kubik 1, Bajwoluk 4, Nowak 4, Kulka 5, Kroczek 1, Trawnicki 2, Kubisztal 5.
Vive II Tauron: Baran, Markowski 1, Drozd – Telka 5, Bulski 1, Vujović 5, Filipowicz 0, Stępnik 0, Bernacki 0, Siedlarz 4, Bis 5, Ciołak 1, Bysiak 0, Kubicki 0, Grdeń 3, Dufaj 0.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Kary: SRS Czuwaj – 10 min; Vive II Tauron – 10 min. Czerwona kartka: Bulski (29. – brutalny faul). Widzów: 500.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Szumi 185.25.123.161 19.03.2017

Pieknie!

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium