Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Zwycięski bój z beniaminkiem z Ostrowca Świętokrzyskiego
Bardzo dużo potu musieli wylać na parkiet szczypiorniści SRS Czuwaju, aby zmóc dzisiejszego (7 marca br.) wieczoru bardzo groźnego beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego.
fot. Łukasz Delmanowicz
Paweł Stołowski (rzuca) był jednym z „ojców” zwycięstwa SRS Czuwaju z beniaminkiem z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dla gospodarzy mecz miał być trudny i takim był. Od samego początku było jasne, że toczyć się będzie ostra wymiana ciosów, a żadnej z ekip nie uda się osiągnąć bezpiecznej przewagi bramkowej. Początek należał do gości, którzy lepiej spisywali się w defensywie. W 12. min prowadzili 4:7, a 21. – 8:12, mimo że długo grali w osłabieniu. Końcówka I połowy to już popis miejscowych. Aktywniejsza obrona przynosiła przechwyty i szybkie kontry. Trzy bramki z rzędu Pawła Puszkarskiego pozwoliły doprowadzić do remisu 12:12, a trafienia Mateusza Kroczka i Pawła Stołowskiego dały pierwsze w meczu prowadzenie 14:12. Na przerwę gospodarze także schodzili z przewagą po kapitalnej bramce z rzutu wolnego Macieja Kubisztala już po upływie regulaminowego czasu gry.
Przez pierwszy kwadrans II odsłony przemyślanie grali bardzo rozważnie. Nieźle w bramce spisywał się Paweł Sar. Ten okres podsumował Damian Misiewicz i w 44. min gospodarze wygrywali już 25:20. Niestety, potem przydarzył się im dłuższy przestój, co z miejsca wykorzystał przeciwnik. W 50. min beniaminek objął prowadzenie 26:27! Na szczęście, podopieczni Przemysława Korobczaka błyskawicznie stanęli na nogi, a ciężar gry wziął na swoje barki P. Stołowski, w 53. min odzyskując prowadzenie 29:28. Walka bramka za bramkę toczyła się już do końca spotkania. Na 43 s przed końcem wynik brzmiał 33:32 i trener SRS Czuwaju wziął czas. Zasłużony triumf czuwajowcy podsumowali najładniejszą akcją meczu. Na 17 s przed syreną M. Kroczek wrzucił piłkę ze skrzydła na środek rozegrania, gdzie z powietrza wbił ją do bramki popularny „Stołek”.

SRS Czuwaj Przemyśl – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:32 (16:15)
SRS Czuwaj: Sar, Orłowski – Kusal 1, Janus 0, Puszkarski 5, Dejnaka 0, Stołowski 9, Wańkowicz 0, Żak 0, Piechnik 0, Misiewicz 2, Kroczek 9, Kubisztal 8.
KSZO: Piątkowski, Drabik – Kazhanewskij 5, Mazur 1, Radowiecki 0, Jeżyna 3, Mroczek 4, Fugiel 0, Jamioł 2, Afanasjew 3, R. Pomiankiewicz 0, T. Pomiankiewicz 13, Biskup 0, Wojkowski 1.
Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Kary: SRS Czuwaj – 8 min; KSZO – 10 min. Widzów: 400.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium