Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Czwarte zwycięstwo w piątym meczu. SRS Czuwaj liderem!
Zdecydowanym triumfem nad niewygodnym rywalem, jakim jest KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, i to w dodatku na jego terenie, zakończyli piąty mecz w sezonie szczypiorniści SRS Czuwaju. To było ich czwarte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu awansowali na fotel lidera I-ligowej tabeli!
Mateusz Kroczek (z piłką) rozpoczął strzelanie przemyślan w hali widowiskowo-sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przemyślanie nie pozostawili żadnych złudzeń rywalowi. Rozegrali kapitalne zawody, bo nie jest łatwo żadnego przeciwnika, zwłaszcza na jego terenie tak zdominować, jak to zrobili podopieczni Piotr Kroczka z zespołem prowadzonym przez Aleksandra Malinowskiego. Dość powiedzieć, że gospodarze byli w stanie ledwie trzykrotnie remisować w tym pojedynku i to zaraz na początku. Zaczęło się od trafienia Mateusza Kroczka i choć w 3. min było 1:3, wyrównana walka trwała jeszcze przez minut siedem. Wówczas po raz ostatni gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 5:5, jednak potem nastąpił znakomity fragment gry gości, którzy po wodzą niezwykle skutecznego Tomasza Biernata i bardzo dobrze dysponowanego rzutowo, byłego gracza KSZO, Konrada Bajwoluka zdobyli pięć bramek z rzędu. W 15. min objęli prowadzenie 5:10, które do końca I połowy nie tylko utrzymali, a jeszcze powiększyli, schodząc na antrakt z 7-bramkowym prowadzeniem. Drugie 30 minut miejscowi rozpoczęli w osłabieniu, bez ukaranego Macieja Jeżyny, co przyszły lider wykorzystał bezlitośnie. W 34. min czuwajowcy wygrywali 12:20, będąc  zdecydowanymi hegemonami parkietowych wydarzeń. Atuty i zapał ekipy KSZO dwukrotnie wyhamował Adrian Szczepaniec, który w znakomitym stylu bronił rzuty karne. Biorąc po uwagę te przymioty, w 41. min można było rzecz, że jest pozamiatne, bo SRS Czuwaj wygrywał już 13:22. Gospodarzom dwukrotnie (51. min – 20:24, 55. min – 23:27) udało się zbliżyć na cztery bramki straty, ale na więcej bardzo pewnie grający przemyślanie sobie nie pozwolili. Wynik spotkania ustalił Paweł Kubik, dla którego była to inauguracyjna bramka w tym sezonie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SRS Czuwaj Przemyśl 24:31 (10:17)
KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Kożeniewskyj 2, Jeżyna 2, Cukierski 1, Król 2, Czuwara 1, Goliszewski 1, Afanasjew 10, Kwiatkowski 5, Antolak 0, Rutkowski 0.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski – Puszkarski 4, Biernat 6, Kubik 1, Bajwoluk 6, Nowak 5, Piechnik 0, Kulka 4, Kroczek 3, Trawnicki 0, Kubisztal 2.
Sędziowali: Jakub Czochra (Zamość) i Michał Szpinda (Zwierzyniec). Kary: KSZO – 12 min; SRS Czuwaj – 6 min. Widzów: 300.