Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Pierwsza porażka piłkarzy ręcznych SRS Czuwaju
Po dwóch z rzędu zwycięstwach przyszła pierwsza porażka w nowym sezonie. Może trochę nieoczekiwana, może trochę pechowa, ale jednak. Podopieczni Piotra Kroczka nie sprostali dzisiejszego (24 września br.) wieczoru w Chrzanowie tamtejszemu MTS-owi, choć przez 50 minut to oni byli stroną dyktującą warunki.
Paweł Stołowski (rzuca) był najskuteczniejszym zawodnikiem SRS Czuwaju w Chrzanowie.

Przez większość spotkania czuwajowcy znacznie częściej niż rywal byli na prowadzeniu. Minimalnym, choć gdyby prezentowali się aktywniej, żwawiej w ofensywie, byłoby ono pokaźniejsze. Zaczęli od 1:3, po 8 minutach było 3:6. Żywiołowo, agresywnie grający gospodarze potrafili w 11. min wyrównać na 6:6, ale dalsze fragmenty I połowy należały do przemyślan. Najwyżej prowadzili w 22. min, kiedy tablica wyników wyświetliła 11:14. Na przerwę oba zespoły zeszły przy remisie 16:16.
Początek II odsłony należał do czuwajowców. W 35. min wyszli na prowadzenie 17:19, by po kolejnych pięciu minutach nic z niego nie stracić – 19:21. Był moment, kiedy przemyślanie mogli powiększyć przewagę nad rywalem. Na tyle, że nie doszłoby do nerwowej końcówki. A w niej w roli głównej wystąpili, niestety, kieleccy sędziowie. Wspomniana wyżej agresja w grze gospodarzy zamieniła się w brutalność, a to zasadnicza różnica, której arbitrzy nie bardzo chcieli dostrzec. W 50. min miejscowi wyrównali na 26:26, by za chwilę wyjść na pierwsze w tym meczu (!) prowadzenie 27:26. O czasami wręcz chamskim zachowaniu miejscowych przekonał się m.in. Tomasz Biernat, który w 52. min na moment nawet musiał opuścić parkiet po kolejnym faulu podopiecznych Adam Piekarczyka. Presja, jaką wywierali na rywalach i sędziach gospodarze wyszła im na dobre. W 55. min objęli prowadzenie 30:27 i mimo starań przemyślan nie oddali go do końca tego brzydkiego spotkania.
Punktów szkoda, ale już 1 października br. przemyślanie mogą się odkuć, mierząc się na własnym parkiecie z SPR PWSZ Tarnów.

MTS Chrzanów – SRS Czuwaj Przemyśl 33:31 (16:16)
MTS Chrzanów: Górkowski 1, Gil – Sieczka 1, Madeja 0, Żydzik 2, Rola 3, Wierzbic 2, Kowal 2, D. Skoczylas 2, Orlicki 2, Kirsz 5, Stroński 0, M. Skoczylas 9, Bednarczyk 4, Jędrzejczyk 0, Krasucki 0.
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski – Puszkarski 3, Biernat 5, Stołowski 6, Kubik 0, Bajwoluk 0, Nowak 6, Piechnik 0, Kulka 4, Kroczek 3, Trawnicki 0, Kubisztal 4.
Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel (obaj z Kielc). Kary: MTS Chrzanów – 16 min; SRS Czuwaj – 14 min. Czerwona kartka: Kirsz (46. – faul). Widzów: 300.