Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Jaszka i spółka z pustymi rękoma
To miał być bardzo trudny egzamin dla SRS Czuwaju i był. Co najważniejsze: został zdany niemal celująco! Przemyscy szczypiorniści pokonali dzisiejszego (17 września br.) wieczoru mocny MKS Kalisz. W przeciwieństwie do poprzedniego, ten sezon podopieczni Piotra Kroczka rozpoczęli znakomicie, zgłaszając swoje aspiracje do walki o jak najwyższe cele w I lidze!
Mateusz Nowak (z piłką) wspólnie z partnerami rozegrali przeciwko MKS Kalisz bardzo dobre zawody.

Znakomity początek (5. min – 3:0, 10. min – 6:2) wymusił na gościach presję ciągłego gonienia wyniku. Udało się im to w 21. min, kiedy trafił Książek, doprowadzając do pierwszego remisu w tym meczu – 9:9. W 26. min czerwoną kartkę za faul ujrzał Paweł Stołowski, a rzut karny Kamila Adamskiego dał kaliszanom pierwsze w tym  pojedynku prowadzenie 13:14. Do końca I połowy trwała walka bramka za bramkę. Ostatnią w pierwszych 30 minutach zdobył bezbłędny, najlepszy na parkiecie, Maciej Kubisztal, doprowadzając do remisu 16:16. Brak popularnego „Stołka” w ubiegłym sezonie byłby ogromnym problemem. W tym już nie jest, bo możliwość rotacji trener P. Kroczek ma sporą. Znakomicie na lewym rozegraniu zastąpił go Konrad Bajwoluk. Cały czas było równo. Wydawało się, że o losach tego pojedynku zadecyduje jedna akcja, jeden błąd, jedna udana interwencja bramkarza. I właśnie w tym momencie swój koncert rozpoczął Paweł Sar. Popularny „Serek” bronił jak natchniony, co wyraźnie ożywiło partnerów do agresywniejszej i skuteczniejszej gry w ofensywie. Znakomicie dyrygowani przez Tomasza Biernata, którego procent dobrych decyzji w ataku otarł się o perfekcję, zdobywali bramkę za bramką. Właśnie dzięki efektownemu trafieniu środkowego rozgrywającego SRS Czuwaju w 51. min wynik brzmiał 25:22. „Serek” szalał w bramce, Maciej Kubisztal w ataku. Jego dwie bramki z rzędu pozwoliły w 56. min uciec zdeterminowanemu przeciwnikowi na 27:22. Kaliszan dobił Konrad Bajwoluk minutę później. Było 28:22 i przemyślanie spokojnie utrzymali przewagę do końcowej syreny, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.

SRS Czuwaj Przemyśl – MKS Kalisz 29:25 (16:16)
SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka – Puszkarski 2, Biernat 3, Stołowski 4, Kubik 0, Bajwoluk 4, Nowak 2, Piechnik 1, Kulka 1, Kroczek 3, Trawnicki 0, Kubisztal 9.
MKS Kalisz: Jarosz, Adamczyk, Marciniak – Książek 4, Bożek 0, Sieg 2, Kobusiński 0, Drej 2, Klopsteg 0, Misiejuk 2, Gomółka 5, Jaszka 1, Mosiołek 2, Czerwiński 1, Bałwas 1, Adamski 5.
Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (obaj z Kielc). Kary: SRS Czuwaj – 18 min; MKS Kalisz – 18 min. Czerwona kartka: Stołowski (26. – faul). Widzów: 400.