Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Region
Orzeł poległ w Skołoszowie
Wyeliminowanie IV-ligowego Orła Przeworsk przez V-ligowy LKS Skołoszów to największa niespodzianka I rundy Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu.
W meczu w Lubaczowie Pogoń-Sokół (niebieskie stroje) nie sprostała IV-ligowcowi z Wiązownicy.

Łącznie rozegranych zostało 11 spotkań. Pięć zespołów z jarosławskiego okręgu: JKS 1909 Jarosław, Wólczanka Wólka Pełkińska, Polonia Przemyśl, Sokół Sieniawa i Piast Tuczempy w I rundzie miało wolny los. Jak już wspomnieliśmy, największą niespodzianką jest pożegnanie się z pucharowymi zmaganiami niedawnego III-ligowca Orła Przeworsk, który nie sprostał w Skołoszowie tamtejszemu LKS-owi. Wiele emocji było w Węgierce, gdzie z rywalizacją pożegnał się beniaminek IV ligi Start Pruchnik, który po serii rzutów karnych uległ nowicjuszowi na V-ligowych boiskach, czyli KS Węgierka. Niespodziewanie wysokiej porażki w Kisielowie doznał MKS Kańczuga. Do niecodziennej sytuacji doszło w Nienowicach, gdzie piłkarze miejscowej Wiszni po stracie ośmiu bramek w I połowie zeszli z boiska, nie chcąc kontynuować meczu.

Komplet wyników I rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jarosław:

San Hureczko – Płomień Morawsko 0:3, Fenix Leszno – Motor Grochowce 2:4 po dogrywce, KS Kisielów-Pełnatycze – MKS Kańczuga 6:2, Huragan Gniewczyna – Błękitni Grzęska 7:1, Graniczni Krowica Hołodowska – Santos Piwoda 3:3, rzuty karne: 3:5, KS Węgierka – Start Pruchnik 2:2, rzuty karne: 3:2, LKS Skołoszów – Orzeł Przeworsk 1:0, Pogoń-Sokół Lubaczów – KS Wiązownica 1:2, Iskra Cieszacin Wielki – Promyk Urzejowice 0:3, Szkło Młyny – Granica Stubno 2:6, Wisznia Nienowice – Sanoczanka Święte 1:8 (mecz przerwany po I połowie, gospodarze zrezygnowali z gry).