Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
III edycja Ligi Salezjańskiej w Przemyślu trwa w najlepsze
Na początku sierpnia br. rozpoczęła się III edycja Ligi Salezjańskiej, w której udział bierze udział 30 zespołów. W ostatnich trzech dniach (16, 17, 18 sierpnia br.) rozegrane zostały kolejne mecze.
fot. ze zbiorów własnych
Od kilku dni na boisku przy kościele oo. Salezjanów wiele się dzieje.

Za nami już jedna trzecia zmagań. Powoli krystalizuje się grupa zespołów wyrastających na  faworytów0rozgrywek. Równą formę prezentują ubiegłoroczni finaliści ligi w kategorii open, czyli Blok Team i Wesołe Pomidory, którzy bez problemu przebrnęli rozgrywki grupowe i z pierwszych miejsc weszli do dalszego etapu gry. Natomiast w rocznikach młodszych prowadzą Salos Przemyśl i Polonia Przemyśl 2005. W zmaganiach w tych kategoriach wiekowych bierze udział 10 zespołów. Niebawem koniec eliminacji i początek rywalizacji ośmiu najlepszych zespołów, które zagrają systemem pucharowym. Warto dodać, że w lidze biorą udział również zespoły z powiatu przemyskiego i jarosławskiego.

W klasyfikacji najlepszych strzelców zdecydowanie prowadzi (z 10 strzelonymi bramkami) Łukasz Widyński z Wesołych Pomidorów. Najlepszym strzelcem z w kategorii 2000 (4 bramki) jest Kamil Zapotocki z Salos Przemyśl.

Zgodnie z tradycją tego turnieju na zakończenie rozegrany zostanie turniej o Puchar Proboszcza Parafii pw. św. Józefa, w którym udział wezmą: zwycięzca Ligi Salezjańskiej w kategorii open, Zespół Samorządowców i Księży na czele z biskupem Stanisławem Jamrozkiem. Głównymi organizatorami imprezy jest Salos Przemyśl i radny Maciej Kamiński.

Wyniki i tabele wszystkich roczników na stronie internetowej www.salos.futbolowo.pl.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium