Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Jarosław
Remisowa inauguracja JKS 1909 Jarosław
6 i 7 sierpnia br. rozpoczęli mistrzowskie zmagania piłkarze III ligi grupy IV. Jedyny nasz przedstawiciel na tym szczeblu rozgrywek JKS 1909 Jarosław sezon zainaugurował wyjazdowym spotkaniem w Nowotańcu z beniaminkiem Cosmosem.
Jakub Kaganek (jeszcze w barwach Lublinianki) był autorem jedynego gola dla JKS 1909 Jarosław w meczu w Nowotańcu.

Jarosławianie nie mieli łatwego zadania, bo nie od dzisiaj wiadomo, że gra z beniaminkami we wstępnej fazie rozgrywek nie należy do przyjemności. Nowicjusz robi wszystko, aby dobrze zaprezentować się na „dzień dobry”, niesiony jeszcze czasami euforią po awansie szczebel wyżej. Cosmos trochę po ciuchu, ale dość poważnie wzmocnił się przed startem ligi, a zestawienie personalne JKS 1909 było wielką niewiadomą.

Po I połowie nie było różowo. Gospodarze zagrali z ogromną determinacją i w 33. min za sprawą Piotr Laskowskiego objęli prowadzenie. Na szczęście męska rozmowa w szatni trenera Mariusza Sawy z zawodnikami z miejsca zaowocowała. Zaledwie cztery minuty po pauzie pozyskany z Lublinianki Lublin Jakub Kaganek wyrównał i spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1 (1:0).