Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przeworsk, Urzejowice
W Urzejowicach sport górą
Półfinałowe i finałowe mecze piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Przeworsk w piłce nożnej dostarczyły kibicom wielkiej dawki emocji. Do rywalizacji stanęli także najmłodsi, którzy zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych.
fot. Barbara Chmura
Drużyny zacięcie walczyły o Puchar Wójta Gminy Przeworsk.

3 lipca na stadionie LSK Urzejowice odbyło się Gminne Święto Sportu. Rozegrane zostały mecze, w których piłkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Przeworsk. Jako pierwsze stanęły naprzeciw siebie drużyny Start Mirocin i Promyk Urzejowice. Po zaciętej walce  gospodarze  zwyciężyli 1:0. W następnym meczu zmierzyli się Błękitni Grzęska i Wisłok Świętoniowa. Grzęszczanie rozgromili swoich przeciwników 3:0. Emocje na trybunach podgrzał mecz pomiędzy Oldbojami Gminy Przeworsk a Oldbojami Urzejowice. O wgranej musiały zadecydować karne, ponieważ wynik spotkania zakończył się remisem 3:3. W karnych to Urzejowice wiodły prym, co potwierdza wynik 5:4.

Finał rozegrał się pomiędzy drużynami Promyk Urzejowice i Błękitni Grzęska. Gospodarze okazali się niepokonani i wygrali 2:0, zdobywając puchar. Dekoracji zawodników dokonał wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz senator i prezes podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Dla najmłodszych i tych nieco starszych przeprowadzono również szereg konkurencji sprawnościowych z nagrodami, m.in. kręcenie hula-hoop, bieg w workach oraz rzuty karne, podczas których w bramkarza wcielił się wójt Daniel Krawiec. Odbyło się również przeciąganie liny, w którym wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, rolnicy z Urzejowic oraz sołtysi z terenu gminy. Zawodnicy pokazali, że każdy ma równe szanse. Nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa w duchu fair play.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium