Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Region
Nasi pomogli w zdobyciu mistrzostwa
Pod wodzą Wiesława Gołdy i Jacentego Binkowskiego reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego została akademickim mistrzem Polski. W jej składzie wystąpiło wielu piłkarzy znanych z podkarpackich boisk, w tym trzech z drużyn z naszego regionu.
fot. ze zbiorów własnych
Akademiccy mistrzowie Polski w piłce nożnej - Uniwersytet Rzeszowski.

Finałowe zmagania rozegrane zostały w Gdańsku. W spotkaniach grupowych wygrali dwa mecze, pokonując 7:0 Społeczną Akademię Nauk w Łodzi oraz 1:0 AZS AWF Wrocław. Kiedy awans do dalszej fazy był już pewny, ulegli wysoko, bo aż 0:7 Politechnice Gdańskiej. Jak się później okazało, nie miało to żadnego znaczenia dla dalszych losów rzeszowskich studentów. W ćwierćfinale piłkarze UR wygrali z Uniwersytetem Warszawskim 3:2, a w półfinale ograli UMCS Lublin, ale dopiero po serii rzutów karnych (4:2, w regulaminowym czasie było 1:1). W finale zmierzyli się z Uniwersytetem Szczecińskim, wygrywając 2:0 po golach Jaromira Skiby i Marcina Dudka.
Oprócz drużynowych wyróżnień, na indywidualną nagrodę zasłużył Radosław Adamski. Grający na co dzień w Resovii został wybrany najlepszym zawodnikiem finału. Jak już wspomnieliśmy w składzie rzeszowskiej uczelni wystąpiło trzech piłkarzy z naszego regionu. To bramkarz Łukasz Ćwiczak (Sokół Sieniawa) oraz Damian Barszczak i Mateusz Skała (obaj Polonia Przemyśl). Oprócz nich kadrę Uniwersytetu Rzeszowskiego tworzyli: Piotr Tomczyk (bramkarz), Dariusz Róg, Marcin Brogowski, Szymon Kardyś, Jakub Wiącek, Jaromir Skiba, Kamil Wilk, Dawid Pałys-Rydzik, Daniel Ziobro, Dominik Cabała, Adrian Nowak, Kamil Kmiotek, Mirosław Kmiotek, Adrian Sitek, Patryk Kwaśniczko, Dominik Cabała i Marcin Dudek.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium