Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Region
Nowi trenerzy w Sokole Sieniawa i Orle Przeworsk
Dzisiaj (20 czerwca br.) nowym trenerem spadkowicza z III ligi lubelsko-podkarpackiej Sokoła Sieniawa został Tomasz Orłowski.
fot. ze zbiorów własnych
Tomasz Orłowski został nowym trenerem Sokoła Sieniawa.

W Sieniawie po spadku z III ligi dojdzie do wielu zmian. Na „pierwszy ogień” poszła posada trenera. W sezonie 2015 – 2016 sieniawski klub prowadziło aż trzech trenerów. Zaczynał Ryszard Federkiewicz, potem nastał czas Daniela Kijaka, a sezon Sokół zakończył pod skrzydłami Marka Rybkiewicza. Z popularnym „Rybą” władze klubu jednak niedawno się rozstały i usilnie szukali nowego szkoleniowca.  Kandydatów było trzech, ale ostatecznie został nim Tomasz Orłowski. 60-letni jaślanin z urodzenia jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jako piłkarz występował w m.in. w: Resovii Rzeszów, Stali Mielec, AZS AWF Warszawa, Legii Warszawa, Crasnovii Krasne, Głogovii Głogów Małopolski czy Błażowiance Błażowa. Pracę trenerską rozpoczynał jako trener grup młodzieżowych w Resovii. Później był już jak prawdziwy globtroter. Pracował m.in. z: Stalą Rzeszów (drugi trener), Igloopolem Dębica (drugi trener), Karpatami Krosno, Resovią Rzeszów, Crasnovią Krasne, Błażowianką Błażowa, GKS Katowice (drugi trener), Polonią Warszawa (drugi trener), Tomasovią Tomaszów Lubelski, Koroną Rzeszów, Limblachem Zaczernie, Stalą Kraśnik i LKS Trzebownisko. Uff...

Nowy trener w Orle

Po prawie dwie dwóch latach z pracy z prowadzenia drużyny Orła Przeworsk zrezygnował Grzegorz Sitek. W sezonie 2014 – 15 zdołał jeszcze utrzymać zespół w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej, ale w kolejnym już nie był w stanie zapobiec spadkowi. Orzeł zakończył sezon na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 9 punktów. Jego następcą został Daniel Zielenkiewicz, absolwent AWF w Białej Podlaskiej, trener I klasy z licencją UEFA A. Przez lata związany z Czuwajem Przemyśl jako piłkarz. W karierze trenerskiej awansował m.in. do klasy okręgowej z Granicą Stubno, pracował także w Czuwaju i MKS Radymno. W latach 2000 – 2002 był drugim trenerem JKS Jarosław. Jego zadaniem będzie poukładanie zespołu z Przeworska tak, aby w nadchodzącym IV-ligowym sezonie znowu liczył się w stawce.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wicek 31.175.27.162 21.06.2016

ten gostek na foto to nie czasem z Żurawicy ???

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium