Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Młodzi piłkarze z SP 1 Przemyśl czwarci w Polsce
W rozegranym 9 czerwca br. w Łodzi ogólnopolskim wielkim finale turnieju piłki nożnej pod hasłem „Ekipa na Euro” wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu. Spisali się znakomicie, bo w gronie 14 drużyn z całej Polski zajęli 4. miejsce.
fot. ze zbiorów własnych
Reprezentacja SP 1 Przemyśl zajęła 4. miejsce w finale ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Ekipa na Euro”, rozegranym w Łodzi.

Uczniowie „jedynki” pewnie wygrali eliminacje na Podkarpaciu, dzięki czemu reprezentowali nasze województwo na arenie ogólnopolskiej. W rozgrywkach grupowych chłopcy z SP 1 rozegrali trzy mecze. Zremisowali z zespołem SP Janki 3:3 oraz pokonali chłopców z Puław 3:1 oraz Gniezna 4:2, zapewniając sobie 1. miejsce w grupie. W półfinale trafili na faworyta zmagań, ekipę SP 210 Warszawa i ulegli im 0:6. W meczu o 3. miejsce zmierzyli się z ekipą z Torunia i także nie sprostali rywalowi, przegrywając 1:5, ale i tak ich występ należy oceniać w samych superlatywach. – Możemy być dumni z naszych piłkarzy, ponieważ zostawili w tyle zespoły z tak dużych miast jak: Wrocław, Kraków, Opole, Łódź, Zabrze, Puławy, Gniezno czy Gliwice. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w osiągnięcie tak znakomitego wyniku – powiedział opiekun i trener zarazem drużyny SP 1 Przemyśl Grzegorz Gierczak.
Warto dodać, że w wielkim finale turnieju SP 210 Warszawa wygrała z SP Konin 6:3.

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi wyjazdu – Mariuszowi Grabowskiemu, dyrektorowi Centrum Handlowego Galeria Sanowa i Monice Rokicie, specjalistce ds. marketingu tejże galerii, dzięki którym zespół miał świetne warunki w trakcie dwudniowego pobytu w Łodzi.
SP 1 Przemyśl wystąpiła w składzie: Karol Walczyszewski, Kamil Fudali, Łukasz Starosta, Dominik Zaleszczyk, Filip Dobosz, Miłosz Kowalczyk.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium