Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Jarosław
JKS 1909 Jarosław z wojewódzkim Pucharem Polski
Dzisiejszego (8 czerwca br.) popołudnia na stadionie przy ulicy Bandurskiego w Jarosławiu rozegrany został wojewódzki finał Pucharu Polski pomiędzy JKS 1909 a Stalą Rzeszów. Podopieczni Mariusza Sawy wygrali 1:0 i to oni zaprezentują się w I rundzie pucharowych zmagań na szczeblu centralnym.
fot. Kamil Krukiewicz
Kacper Rop (z prawej) w 85. min mógł zupełnie pogrążyć rzeszowian, ale przegrał pojedynek z Kaszubą. Mimo to mógł z partnerami cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Oba zespoły bardzo poważnie podeszły do tego pojedynku, bo oba chciały kontynuować pucharową przygodę. Początkowe fragmenty spotkania należały do rzeszowian, który podsumowany został niecelnym strzałem Michała Lisańczuka w 17. min. Potem pojedynek wyrównał się, choć to rzeszowianie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. W 28. min Piotr Prędota znalazł się oko w oko z młodym Strączkiem, uderzył jednak zbyt mało precyzyjnie i za mocno. Początek II połowy to także optyczna przewaga stalowców. Swoich szans pod bramką szukali Szczoczarz i Szeliga. I kiedy wydawało się, że Strączek musi wreszcie skapitulować, jarosławianie przeprowadzili szybką akcję, po której Łukasz Krzysztoń znalazł się w wybornej sytuacji i nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce Dawida Kaszuby. Rzeszowianie nie rzucili się od razu do szaleńczych prób odrobienia strat. Wciąż przeważali, ale można było odnieść wrażenie, że czekają na jakąś pomyłkę rywala w defensywie. Takowy przydarzył się w 79. min, kiedy gospodarze dopuścili na wjazd w pole karne doświadczonego Sławomira Szeligi, który został sfaulowany i arbiter podyktował rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawił Kacper Drelich, ale strzelił fatalnie, przenosząc piłkę wysoko nad poprzeczką. Ta niewykorzystana okazja mogła na rzeszowianach zemścić się w 85. min, ale Kacper Rop przegrał pojedynek z Kaszubą. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i to jarosławianie mogli odebrać z rąk prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby okazały puchar za zwycięstwo i gratulacje za możliwość reprezentowania Podkarpacia w pucharowych zmaganiach na szczeblu centralnym z drużynami z I i II ligi. Warto dodać, ten triumf przyniósł klubowej kasie także 30 tys. zł nagrody od Podkarpackiego ZPN.

JKS 1909 Jarosław – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Krzysztoń 53. min.
JKS 1909: Strączek – Gliniak, Sokołenko, Sobol, Daszyk – Raba (90. Pawlak), Krzysztoń, Kycko (60. Rop), Fedor (73. Zaborowski) – Surmiak, Dziedzic.
Stal: Kaszuba – Kanach, Baran, Drelich, Suswam – Brocki (4. Lisańczuk, 78. Gil), Szeliga, Jędryas, Maślany (88. Zieliński) – Prędota, Szczoczarz.
Sędziował:  Mariusz Złotek (Tarnobrzeg). Widzów: 800.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jks 94.254.179.94 08.06.2016

brawo jks

!!!!

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium