Jarosław
IV liga bez Wiązownicy?
W sobotę (28 maja br.) i niedzielę (29 maja br.) IV-ligowcy rozegrali 28. kolejkę spotkań. Nie była ona udana dla naszych zespołów.
W rundzie wiosennej piłkarze KS Wiązownica nie mieli zbyt wielu powodów do radości.

Kiedy w przerwie zimowej zespół został wzmocniony, wydawało się, że dla beniaminka z Wiązownicy miejsce co najmniej w środku ligowej tabeli na koniec powinno być bułką z masłem. Tymczasem KS Wiązownica spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i po porażce u siebie z Cosmosem Nowotaniec, na dwie kolejki przed końcem rywalizacji, znajduje się na miejscu spadkowym. Niestety, może się zdarzyć, że nawet sześć punktów w ostatnich dwóch pojedynkach, nie dadzą utrzymania w IV lidze. Ale dopóki piłka w grze… Wiązownica przegrała z Cosmosem 0:2 (0:1).

Dość długo wiceliderowi tabeli Sokołowi w Nisku stawiała się drużyna LKS Skołoszów, która została już zdegradowana do „okręgówki” wcześniej. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w samej końcówce, a ciekawostką jest 90-minutowy dobry występ wiceprezesa klubu, 53-letniego Jerzego Sobejki. Sokół wygrał 3:1 (0:0).

Sokół Nisko – LKS Skołoszów 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Lebioda 66. min, 2:0 Serafin 84. min, 3:0 Juda 89. min, 3:1 Sobczak 90.+1 min.
Sokół: Tomczyszyn – Wilk, Niedziałek (87. Stelmach), Lebioda, Dyba – Kobylarz (81. Socha), Woźniak (55. Szpyra), Tyczyński, Kwiatkowski – Serafin, Juda.
Skołoszów: D. Buczkowski – Mazurkiewicz, Gorczyca, Iwaniszyn, Pacuła – J. Sobejko – Gołębiowski (46. Chmielowski), Gagat, Sobczak, Olech – M. Buczkowski.
Sędziował: Marek Cyrek (Rzeszów). Żółte kartki: Wilk oraz Olech. Widzów: 150.