Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Region
Pożegnanie Sokoła Sieniawa. Los Polonii w rękach Motoru?
Sokół Sieniawa, Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska, Piast Tuczempy i Orzeł Przeworsk – te cztery ekipy z naszego regionu w sezonie 2016 – 2017 występować będą w IV lidze. Spadek trzech ostatnich był przesądzony jeszcze przed dzisiejszą (25 maja br.) 32. kolejką spotkań, smutny los degradacji dotknął Sokoła dzisiejszego popołudnia.
fot. www.jksjaroslaw.info
Bartłomiej Raba (przy piłce) zapewnił JKS 1909 Jarosław bardzo cenną wygraną z Piastem Tuczempy.

W 32. kolejce rozegrane zostały dwa mecze derbowe. Sokół musiał wygrać u siebie z Wólczanką Stal Systems, aby zostawić sobie jeszcze cień szansy na pozostanie w III lidze. Mecz zakończył się jednak bezbramkowym remisem.

W drugim pojedynku derbowym (powiatu jarosławskiego) na stadionie przy ulicy Bandurskiego w Jarosławiu zmierzyli się JKS 1909 i Piast Tuczempy. Gospodarze wygrali 2:0 (2:0) i są bardzo bliscy zajęcie co najmniej 7. miejsca w tabeli, które pozwala na pewną prolongatę III-ligowego bytu. Obie bramki dla podopiecznych Mariusza Sawy zdobył Bartłomiej Raba (31. min – rzut karny i 40. min).

Bardzo długo, bo ponad godzinę sensacją pachniało na Arenie Lublin, gdzie lider tabeli Motor rywalizował z Polonią Przemyśl. Ostatecznie miejscowi wygrali 2:0 i to najprawdopodobniej oni zajmą 1. miejsce na koniec rozgrywek i zagrają w barażu o awans do II ligi. A Polonia, która w tym sezonie jest jedną z największych niespodzianek in plus rozgrywek, będzie musiała najpewniej mocno trzymać kciuki za… lublinian. Szanse na uniknięcie niebezpiecznego 8. miejsca jeszcze są, ale niewielkie. Awans Motoru zapewni przemyślanom utrzymanie się w III lidze, porażka w barażu sprawi, iż ekipa Pawła Załogi, niestety, dołączy do Sokoła, Wólczanki, Piasta i Orła.

Orzeł Przeworsk rywalizował w Boguchwale z Izolatorem. Przegrał zdecydowanie 5:2 (2:1), ale ten wynik jest niesprawiedliwy, bo przeworszczanie do 75. Min toczyli wyrównany pojedynek z popularną „Izolacją”. Bramki dla Orła strzelili: Konrad Stępień (32. min) i Dawid Czyrny (62. min).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium