Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Jarosław
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska odrobiła zaległości
Dzisiejszego (18 maja br.) popołudnia piłkarze III ligi lubelsko-podkarpackiej odrobili zaległości. W Wólce Pełkińskiej zmierzyły się miejscowa Wólczanka Stal Systems i Avia Świdnik.
Stoper Wólczanki Stal Systems Wołodymyr Chorolskyj nie zapobiegł utracie bramki w 78. min, strzelonej przez Wojciech Białka.

To spotkanie zgodnie z terminarzem miało zostać rozegrane w Wielką Sobotę, 26 marca br. Zostało jednak odwołane z powodu tragicznego wypadku, który miał miejsce w Weryni pod Kolbuszową ponad trzy godziny przed meczem. Gospodarze, aby myśleć o skutecznej pogoni za „bezpieczną” strefą, dającą utrzymanie w III lidze, nie mogli stracić punktów. Niestety, będąca w ostatnim czasie w dobrej dyspozycji ekipa z Lubelszczyzny była innego zdania. Minimalna przegrana nie stawia jeszcze drużyny kierowanej przez Pawła Wtorka w beznadziejnej sytuacji, ale – podobnie jak Sokół Sieniawa – Wólczanka nie może w ostatnich czterech kolejkach pozwolić sobie na moment dekoncentracji.

Świdniczanie wyszli na prowadzenie już w 20. min, kiedy po niefortunnej interwencji „samobója” zaliczył miejscowy bramkarz Daniel Furtak. W 38. min Robert Kazubski brutalnie faulował jednego z zawodników gospodarzy i Avia musiała radzić sobie w „10”. Mimo tego zdołała utrzymać przewagę z I połowy. Co prawda w drugich 45 minutach inicjatywa należała do Wólczanki, w 63. min Krzysztof Pietluch wyrównał uderzeniem głową, dobijając strzał Nazara Miliszczuka, ale ostatecznie Avia była górą. Na 12 minut przed końcem ruchliwy Kamil Oziemczuk zagrał dokładną piłkę wprost na głowę Wojciecha Białka, a najlepszy strzelec III ligi lubelsko-podkarpackiej skierował ją do siatki.
Dzięki tej wygranej Avia awansowała na 6. miejsce w tabeli, wyprzedzając Polonię Przemyśl. Obie ekipy mają po 50 punktów. Wólczanka Stal Systems pozostała na 10. Miejscu z dorobkiem 41 punktów.

Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniel Furtak 20. min (samobójcza), 1:1 Pietluch 63. min, 1:2 Białek 78. min.
Wólczanka Stal Systems: Furtak – Bożek, Chorolskyj, Misiło, B. Poprawa – Kocur, Podstolak, Gwóźdź,  Jurczak (78. Wójcik) – Miliszczuk, Pietluch.
Avia: Zacharski – Szymala (69. Grzegorczyk), Maciejewski, Barański, Kazubski – Byszewski, Orzędowski, Nowak (60. Wołos), Oziemczuk (90. Podstawka) – Mazurek (87. Bogusz) – Białek.
Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte Kartki: Misiło, Bożek i Gwóźdź. Czerwona kartka: Kazubski (37. – brutalny faul). Widzów: 300.