Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Jarosław
JKS 1909 Jarosław gra dalej w Pucharze Polski
W rozegranym dzisiejszego (18 maja br.) popołudnia półfinałowym meczu w ramach Pucharu Polski III-ligowy JKS 1909 Jarosław zmierzył się w Pisarowcach z tamtejszym LKS-em, grającym na co dzień w IV lidze podkarpackiej.
fot. Roman Kijanka
Jarosławianie trzykrotnie wychodzili w Pisarowcach na prowadzenie. Po raz drugi za sprawą Kacpra Ropa (drugi z prawej).

Jarosławianie po zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jarosław awansowali do najlepszej „czwórki” na Podkarpaciu pucharowych zmagań. Ich rywalem był LKS Pisarowce, który w finale na szczeblu OZPN Krosno sensacyjnie pokonał Karpaty Krosno. Już przed tym meczem było wiadomo, że rywalem zwycięzcy w finale Pucharu Polski na Podkarpaciu będzie Stal Rzeszów, która w drugim półfinale wojewódzkim pokonała zdobywcę pucharu na szczeblu OZPN Stalowa Wola Strzelca Dąbrowica 5:2.

Podopieczni Mariusza Sawy musieli sporo się namęczyć z ambitnym zespołem z Pisarowic. Mimo że wciąż niepewna jest ich sytuacja w III-ligowej tabeli, spotkania nie odpuścili i walczyli o awans do finału wojewódzkiego. Wywalczyli go, pokonując rywala 3:2 (1:0). Bramki dla jarosławian zdobyli: Jarosław Dziedzic (20. min), Kacper Rop (52. min) i 18-letni, jeszcze junior, Aleksander Czyż (78. min). Dla IV-ligowca do siatki trafili Kamil Walaszczyk (22. min) i Piotr Lorenc (72. min).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium