Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Region
Wysoka wygrana Sokoła Sieniawa. Wólczanka wciąż walczy!
Dzisiaj (30 kwietnia br.) dokończona została 27. kolejka III-ligowych spotkań. Ekipom z naszego regionu wiodło się ze zmiennym szczęściem.
Paweł Hass (pomarańczowa koszulka) strzelił w tym sezonie już 12 bramek dla Sokoła Sieniawa.

Wyrównany mecz z wiceliderem tabeli stoczył JKS 1909 Jarosław i był bliski wywiezienia z ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie jednego punktu. Ostatecznie podopieczni Mariusza Sawy przegrali 1:0 (0:0).
Kolejne efektowne zwycięstwo odniósł Sokół Sieniawa, który znacznie zbliżył się do bezpiecznej strefy. Na własnym boisku pewnie pokonał Izolator Boguchwała 4:1 (1:1). Bramki dla Sokoła zdobyli: Paweł Hass (14. min), Damian Skała (47. min), Patryk Szewc (58. min) i Dawid Gnatek (84. min.).
Broni nie składa Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Tym razem po znakomitym pojedynku pokonała u siebie faworyzowane Karpaty Krosno 3:2 (3:1). Imponujące w ich wykonaniu było 6 minut w końcówce I połowy, kiedy strzelili wszystkie bramki. Ich autorami byli: Marek Gwóźdź (35. min), Mateusz Kocur (40. min) i Mateusz Jurczak (41. min). Przypomnijmy, że podopieczni Pawła Wtorka mają jeszcze zaległy mecz na własnym boisku z Avią Świdnik.
Właśnie Avia przerwała wspaniałą passę pięciu zwycięstw Polonii Przemyśl. Świdniczanie pokonali u siebie ekipę prowadzoną przez Pawła Załogę 2:0 (0:0).
Pogodzony ze spadkiem Orzeł Przeworsk nie dał rady u siebie Lewartowi Lubartów przegrywając wysoko 0:3 (0:2).

Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Karpaty Krosno 3:2 (3:1)
Bramki: 0:1 Makowski 32. min, 1:1 Gwóźdź 35. min, 2:1 Kocur 40. min, 3:1 Jurczak 41. min, 3:2 Cempa 67. min.
Wólczanka Stal Systems: Furtak – B. Poprawa, Chorolskyj, Misiło, Podstolak – Kocur (87. Flak), Gwóźdź, Bożek, Jurczak (68. A. Poprawa) – Miliszczuk (81. Wójcik), Pietluch.
Karpaty: Stępień – Paszek, Balul, Dąbek, Krupa – Makowski, Skiba, Nikanowycz, Wolański (58. Fundakowski) – Cempa, Wojczuk (80. Siepierski).
Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Żółte kartki: Kocur oraz Skiba i Paszek. Widzów: 400.